Çizgili Parçalar Nasıl Kombinlenir?

Çizgili Parçalar Nasıl Kombinlenir?

Sena Sever Çizgili Kıyafet Kombinleri

Dünden bugüne ve hatta yarına ulaşacak çizgili parçalar için hala klişeleşmiş fikirler mi aklınızda? Enine çizgiler kilolu gösterir, çizgili parçalar desenli parçalarla kombinlenmez ve dahası… Gelin tüm bildiklerinizi kenara bırakarak bu yazda enine, boyuna, eğik ya da yönü asla belli olmayan ‘çizgileri’ takip edin!

Hülya Aslan'ın Çizgili Tişört ve Salopet Tulum Kombini

Tulum ve Jilelerle Çizgili Tişörtleri Kombinleyin

Yeni sezona gençlik aşılayan iki sevilen parça var. Biri salopet tulum diğeri ise jileler. Bu iki parça da çizgili basic tişörtlerle harika bir uyum yakalıyor. Bu kombinde dikkat etmeniz tek şey kendinize üçüncü bir renk seçmek. Örneğin, Siyah bir jileyi kombinlerken siyah – beyaz çizgili bir tişört seçtiyseniz şalınızı (sarı, kırmızı, gibi ) farklı bir renkten seçin. Şalınızı siyah bile seçseniz yakaya takacağınız desenli bir fular, elinize alacağınız farklı bir çanta ile mutlaka üçüncü bir rengi kullanın.

Elif Doğan'ın Çizgili Tunik ve Trençkot Kombinleri

Trençkotların İçine Çizgili Tunikler Çok Yakışıyor

En iyi look’lara göz atarken mutlaka trençkotların içinden sizi selamlayan çizgili tunikleri göreceksiniz. Bu ikilinin bir aradaki genç ve cool uyumu, özellikle camel, haki, siyah trençkotların içinden gözüken tişörtlerle harika duruyor. Parizyen bir görünüm için culotte pantolonlar, salaş tunikler ve maksi boy trençkotlarla biraz bohem fazlasıyla modern stili yakalamak elinizde.

Touche Yeşil Verev Çizgili Etek

Eteklerde Eğimli Çizgiler Hayat Kurtarır

Enine çizgili parçaların olduğunuzdan daha kilolu gösterdiğini düşünüyorsanız, sezonda yönü asla belli olmayan çizgiler çok işinize yarayacak. Eğimli, dikey ya da çapraz çizgi desenli etekler koleksiyonlarda fazlaca yerini almışken bu parçaları göz ardı etmeyin. Sportif bir görünüm için çizgili etekleri sweatshirtler ve sneakerlar kombinleyin. Bu eteklerle olduğunuzdan daha da uzun gözükmek istiyorsanız, eteklerin içine sokacağınız beyaz bir gömlek, kalın bir kemer, topuklu ayakkabılarla ferah bir kombin yapmak çok işinize yarayacak.

Zeynep Babuşçu Çizgili Elbise

Boyuna Çizgili Elbiselerle Marin Stili Deneyin

Fazla desen sevmiyor ve desenlerin kilolu göstereceğinden korkuyorsanız; dikine çizgili marin elbiseleri deneyin. Mavi beyaz çizgileriyle varla yok arası gölgelenen tasarımlar, hem sıcak yaza deniz havası getirecek hem de olduğunuzdan daha uzun görünmenizi sağlayacak. Bu parçaya eşlik edecek kırmızı bir çanta da tabii ki marin stiline uyum sağlayacak önemli detay.

Çizgili Uzun Gömlek Modelleri

Çizgili Gömlekleri Önü Açık Deneyin

Yaz koleksiyonlarında neredeyse her koleksiyonda yerini alan çizgili gömleklerden kimi bir elbise boyunda kimiyse tunik. İki türlü de önü açık, bir dış giyim havasında kombinleyeceğiniz gömlekler enine çizgili olsa bile (gömleğin içinden görünen tişörtler sayesinde) sizi kilolu göstermeyecek. Ayrıca maksi boy çizgili gömlekleri tunik havasında, önü kapalı şekilde kombinlemek isterseniz de enine çizgiler yerine dikine ya da eğimli çizgileri tercih edebilirsiniz.

Çizgili Basic Tunik Kombinleri

Çizgili Basic Tuniklerle Denimleri Eşleştirin

Çizgili parçaların denim parçalarla uyumu, artık tabulaşmış bir yıldız görünüm. Sıcak havalarda konforu kaçırmayacak basic tuniklerle incecik ispanyol paça pantolonları ya da incecik denim ceketleri kombinleyin.

Çizgili Şal Modelleri

Kombin Kurtaran Çizgili Şallar

Yeni sezonda dolaplarda geniş yer tutan takım parçaları, çizgili şallarla kombinlemeye ne dersiniz? Hem de en sade şekilde. Siyah takımları siyah – beyaz çizgili şallarla kombinleyebileceğiniz gibi, nude kahve tonlarıyla da bohem bir hava yakalayabilirsiniz.

Çizgili Gömlek ve Çizgili /Desenli Şal Kombinleri

Trend: Çizgi Üstü Çizgi veya Desen Üstü Çizgi

Bu yaz sınırları aşmayı başaran en sevilesi trend, farklı çizgileri ve çizgileri farklı desenlerle kombinlemek! Örneğin, mavi – beyaz çizgili gömleğinizi yine mavi beyaz ancak farklı kalınlıktaki çizgili şallarla kombinleyebilirsiniz ya da pembe çizgili bir eteği, sarı çizgili bir gömlekle. Bunlarla beraber, floral desenli bir eteği incecik çizgilere sahip bir gömlekle kombinleyebilirsiniz. Ancak ikisinde de ortak bir renk bulmanız şart.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir