Çikolata ve Güllü Kaşıkta Truffle

Çikolata ve Güllü Kaşıkta Truffle

Çikolata ve Güllü Kaşıkta Truffle Tarif

Sunumuyla Fark Oluşturan Lezzetler

Kimi tatlılar vardır lezzetleriyle bizi mest ederler, kimileri de vardır ki hem lezzetleri hem de görünümleri ile akıllardan çıkmazlar…

İşte sizler için araştırıp bulduğumuz bu tatlı da onlardan biri. Bu lezzetli truffle tatlısını dilerseniz çocuğunuzun doğum gününde, dilerseniz çay saatinizde, dilerseniz de paketleyip sevdiklerinize ikram edebilirsiniz.

Çikolata ve Güllü Kaşıkta Truffle Tarif

Üstelik bu tatlının yapımı da oldukça pratik. Unutmadan belirtmekte fayda var ki kaşıklara yerleştirmek biraz vaktinizi alabilir. Ama sonucunu gördüğünüzde bu uğraşa değecek.

Mis gibi gül kokulu tatlınızı konuklarınıza ikram etmeye karar verdiyseniz tarife mutlaka göz atmalısınız…

Çikolata ve Güllü Kaşıkta Truffle Tarifi:

Malzemeler:
1 su bardağı krema
Beyaz çikolata (4 kare paket)
2 tatlı kaşığı gül suyu
1 tutam tuz
Üzeri için:
Bitter çikolata (80 gr.4 kare paket)
Plastik kaşık (30 tane kadar)
Yenilebilir kurutulmuş gül yaprakları

Çikolata ve Güllü Kaşıkta Truffle Tarif

Yapılışı: Kremayı bir tencereye koyun ve ocağa alın. Krema hafif kaynamaya başlayınca beyaz çikolataları içine ekleyin ve ocağın altını kapatın. Pürüzsüz bir kıvama gelene kadar karıştırın. Çikolatalar içinde iyice eriyip pürüzsüz bir kıvama gelince içine gül suyu ilave edin. Buzdolabında soğumaya bırakın.

Ayrı bir kapta üzerini kaplayacağımız çikolataları benmari usulü eritin. Buzdolabına kaldırdığımız karışımı alın ve kaşıkların içerisine yerleştirin. Dilerseniz başka bir kaşık yardımıyla, dilerseniz krema poşetiyle kaşıklara yerleştirebilirsiniz.

İçlerini doldurduğumuz kaşıkları, benmari usulü erittiğimiz çikolatalara daldırın ve yağlı kâğıt üzerine yerleştirin. Çikolatalar üzerinde tamamen donmadan önce yenilebilir gül yapraklarını üzerine serpiştirin ve asla üzerlerine basmayın! Bırakın kendileri yapışsınlar. Lezzeti ve görünümüyle de bizleri etkileyen bu servisleri buzdolabında muhafaza edebilir ve konuklarınıza ikram edebilirsiniz.

Fotoğraflar: A Spicy Perspective

Çikolata ve Güllü Kaşıkta Truffle Tarif

Yorumlar

“Çikolata ve Güllü Kaşıkta Truffle” için bir cevap

  1. […] sadece lezzetiyle değil, şık sunum ve görünümü ile hediye olarak dahi götürebileceğiniz çikolata ve güllü kaşıkta truffle tariflerinden sonra, bu seferde ekşi severler için limonlu ve beyaz çikolatalısını […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir