Çarpıcı Bir Elektrik Dünyası “BMW İ3”

Çarpıcı Bir Elektrik Dünyası “BMW İ3”

BMW İ3 Elektrikli Otomobil Modelleri

BMW geleceğe adım attı. Yoğun İstanbul trafiğinde bayanlar için uygun olan en uygun otomobil tipi ufak segment diyebileceğimiz modellerdir. İki elin parmağını geçmeyecek bu modellere BMW öyle bir soluk getirdi ki önümüzdeki 5 yıla damgasını vuracak gibi gözüküyor. Konsept aşamasından fırlamış gibi duran yeni BMW İ3 elektrikli ve tasarım olarak da bayanların kalbini fethedebilecek cinsten.

BMW İ3 Elektrikli Otomobil Modelleri
Ufak bir tasarıma rağmen test sürüşü yapmış bir editör olarak söylüyorum ki iç bölüm gerçek anlamda ferah. Yüksek tavanı geniş ışık alan camları ile küçük fakat geniş iç hacme sahip bir otomobil. Bir otomobil tutkunu olarak baktığımda, bayanlara daha yönelik olarak gördüğüm İ3‘ün ufak yapısı sizi aldatmasın. Keskin hatları, asaletli bir bakış atan farları yoldan geçenlerin dönüp size bakmasına neden olacaktır.

BMW İ3 Elektrikli Otomobil Modelleri

Tasarım konusunda yenilikçi çizgilere sahip olmasının dışında, bu otomobilin benzinli veya dizel modelleri yok. Saf elektrik ile çalışan elektrik süpürgenizi fişe takarmışcasına şarj olan bu otomobil şehir için de günlük ortalama 60 km. yol yapan kullanıcılar için gayet cazip. Elektrikli olmasından dolayı neredeyse sessize yakın bir şekilde araç konfor bakımından da BMW adına yakışır bir performans sergiliyor.

BMW İ3 Elektrikli Otomobil Modelleri

170 beygirlik ve 250 nm. tork üreten elektrikli motoru ile hiç bir performans sıkıntısı yaşamayacağınızı net bir şekilde söyleyebiliriz. Daha basit bir şekilde özetlersek, 100 km/s hızına 7,2 saniyede ulaşan bu elektrikli otomobil, önümüzde ki yıllarda pazarda ciddi anlamda yer bulacak gibi.

BMW İ3 Elektrikli Otomobil Modelleri

Teknoloji ile tasarımın geldiği son noktalardan biri olan İ3 İstanbul yollarında görülmeye başlandı bile. Genel ortalamada 130 ile 300 km. arası menzili olan İ3’ün 2-3 günde bir şarj edilmesi gerekiyor. Benzin almaktan daha kolay olan şarj etme işlemi ile her elektrik prizi bir şarj istasyonu haline gelebilir.

BMW İ3 Elektrikli Otomobil Modelleri

Türkiye’de 40 bin Euro civarında bir fiyata sahip olan BMW İ3 bütün yetkili bayilerde satışda. Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız’a 130 ile 300 km arasında bir menzile sahip olan otomobil için uzak mesafe seyahatin zor olacağının hatırlatılması üzerine; “Tatile gidene başka araç veririz. Zaten servise parça değişimine gelene bile araç veriyoruz.” demesi de uzun yolculuklar için bir nebze çözüm olabilir.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *