Carolina Herrera 2020 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu

Carolina Herrera 2020 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu

Carolina Herrera 2020 İlkbahar – Yaz Pileli Pantolon Etek ve Ekose Pardösü

Carolina Herrera 2020 İlkbahar – Yaz koleksiyonu, optimist renklerin, floral vurguların ve geçmişin izdüşümünde… Mevsimin canlanan doğasından esinlenerek tasarlanan parçalar, her bir detayıyla adeta gözlerde kalp çıkarıyor. Tesettürlü kadınların da tercih edebileceği birçok parçayı barındıran koleksiyon, stil ipuçlarıyla merceğimiz altına giriyor.

Carolina Herrera 2020 İlkbahar – Yaz Çiçekli Kloş Etek

Bahar Çiçekleriyle Canlanan Kloş Etekler

Carolina Herrera, floral desenlerle yeni sezona enerji getiriyor. Rengarenk çiçekler özellikle elbise ve eteklerde vurgulanıyor. Tesettürlü kadınlar için en güzel tarafıysa, bu parçaların maksi boyda üretilmesi. Kimi neredeyse yerlere değiyor, kimi de bilek hizasında bitiyor. Sarının, pembenin, yeşilin en canlı tonlarıyla çiçekler yeni sezona hareket getiriyor. Markanın etek stillerinde göze çarpansa retro havayı vurgulayan kalın tokalı kemerler oluyor. Beyaz gömleklerle kombinlenen neşeli eteklerle yapılan stillerin geçmişten kendine pay çıkardığı bir gerçek.

Carolina Herrera 2020 İlkbahar – Yaz Mavi Beyaz Batik Desenli Etek ve Elbise

Mavi – Beyaz Batik Desenli Tasarımlar

Moda sandıklarından çıkıp yeni yılın en favorisi olmaya aday, batik desenler geri döndü. Dünya markalarının çağa uyarladığı bu görünümlerden birkaçı da Carolina Herrera’nın koleksiyonunda yer alıyor. Biri fırfırlı beliyle maksi boyda üretilen etek; (Yeni sezonda bu detay ile peplum modasına vurgu yapılıyor.) bir diğeri de A kesim maksi boy elbise. Mavi – beyazın huzur veren tarafını seçen marka, tesettürlü kadına da ilham veriyor.

Carolina Herrera 2020 İlkbahar – Yaz Trençkot

Elbise Tadında Trençkot

Carolina Herrera’nın 2020 ilkbahar – yaz koleksiyonundaki en dikkat çekici parçalardan biri, elbise havasındaki trençkotlar. Ayak bileklerine kadar uzanan boyları, uzun kolları ve kapalı yakalarıyla tesettürlü kadının dikkatinden kaçmayacak olan bu tasarımlar, oldukça havalı ve fazlasıyla elegan. Elbise havasındaki trençkotlar, yazın sıcak günlerinde ferah bir alternatif sunmakla kalmayıp siyah ve pudra gibi temel renklerle dolaplarda joker olmaya adaylar.

Carolina Herrera 2020 İlkbahar – Yaz Şifon Etek

Mikro Çiçeklerle Uçuşan Şifonlar

Floral doygunluğa ulaşan Carolina Herrera’nın yeni koleksiyonu, bir çiçek bahçesine dönüşüyor. Yaz ruhunu zirveye çıkaran tasarımlar arasında bir de şifon kumaşlarla uçuşan elbiseler yer alıyor. Belden oturan A kesim modellerin etekleri genişleyerek yere değiyor ve maviden kırmızıya, sarıdan yeşile mevsimin tüm canlı renkleriyle gönülleri fethediyor. Kloş eteklerdeki makro desenlerde karşı; şifon elbiselerde mikro çiçekler karşımıza çıkıyor.

Carolina Herrera 2020 İlkbahar – Yaz Puantiyeli Elbise ve Ceket

Yazın Vintage Ruhu Puantiye Desenler

Carolina Herrera, dünya modasının samimiyet kurduğu vintage akımına puantiye desenlerle dahil oluyor. Neredeyse her parçada ayrı ayrı yer verdiği bu retro havadaki desen, sade ve sadece siyah – beyaz uyumuyla karşımıza çıkıyor. Tesettürlü kadınlar da en az bir puantiye parçayı dolaplara katarak yeni sezonda farklı bir stil yakalamayı düşünebilir.

Carolina Herrera 2020 İlkbahar – Yaz Kabarık Kol Bluz ve Ceket

Kabarık Omuzlarla Yükselen Moda

2020 ilkbahar – yaz koleksiyonlarında, Carolina Herrera gibi, neredeyse her marka, kabarık omuz akımından etkilendi. Balon kollar, yükselen omuzlar yeni yılın en trend görünümü. En sade bluzların bile balon kolları, çizgili sportif ceketlerin bile yükselen omuzları var.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir