Büyük Beden Giyimin Küçük Sırları

Büyük Beden Giyimin Küçük Sırları

Merve Dağlı Siyah Layel Ceket

Kendinizi renk ve model konusunda çok da sınırlamadan daha ince görünmenin küçük sırlarını veriyoruz. Siyaha bağlı kalmadan diğer renkleri, desenleri, çizgileri ve kumaşları nasıl kullanmalısınız? Hangi parçaları dolabınıza eklemeli, nelerden uzak durmalısınız? Vücut proporsiyonunuza göre büyük beden tesettür giyimin küçük sırları ve alışveriş sitemizden seçtiğimiz, sizinde bir tıkla sahip olacağınız modeller bu yazıda.

Alia Doğal Kumaşlı Düğme Detaylı Elbise

Haki Elbise – Alia: Satın Al

Daha İnce Görünmek İçin Tüyolar

Bel kısmınız daha kalın ise üst kısmınızı ince ve uzun göstermesi için V yaka elbise ve bluzlara yönelin. Bele dikkat çekmemek için kruvaze elbiselerde iyi bir seçim. Birde belin hemen üstünde bollaşan modeller var ki onlar da tam size göre. Göbek kısmını kapatacak diye göğüs altından bollaşan tunik ve elbiseleri ise dolabınızdan çıkarın. Basen kısmınız daha genişse belden aşağı doğru bollaşan etekler seçin.

Merve Dağlı Gri Takım

İkili Takım – Merve Dağlı:  Satın Al

Daha Uzun Görünmek İçin Tüyolar

Uzun ve ince görünmek istiyorsanız farklı renklerde etek ve bluz giyerek vücudunuzu ikiye bölmeyin. Yani tek parça bir elbise ya da aynı renk ikili takım sizin için idealdir. Eğer üst tarafınız alt kısmınıza göre daha zayıfsa yüksek bel ve basenlere oturmayan etekler de bir diğer uzun gösterme hilesidir. Uzun görünümde topuklu ayakkabıların da etkisi yadsınamaz.

Piennar Lacivert İncili Triko İkili Takım

Triko Takım – Piennar: Satın Al

Renk, Kumaş ve Model Hileleri

Bel ve basen kısmı geniş olan hanımlar koyu renk etek ve açık tonlarda üst giyinmeli. Bu şekilde alt ve üst kısımda bir denge olur. Kumaş seçiminde ise ipek, saten ve jarseler yerine da tok duranları tercih etmeli çünkü bu kumaşlar tüm kusurları örter.

Üst kısmı kilolu olanlar reglan kol bluz ve gömleklerden, kalın örme kazaklardan ve saçaklı trikolardan uzak durmalı. Reglan yerine kesme ya da düşük kollara, ince trikolara ve pamuklu kumaşlara yönelmeli.

Alia Çiçek Desenli Elbise

Çiçek Desenli Elbise – Alia: Satın Al

Desenleri ve Çizgileri Nasıl Kullanmalı?

Büyük bedende floral desenli elbise ya da bluz seçerken mümkün olduğunca küçük ve sık olanlarını tercih edin. Çünkü büyük çiçek ve yaprak desenler olduğunuzdan iri ve yaşlı görünmenize sebep olur.

Kalınlığı ve aralarında ki mesafe bir parmağı geçmedikçe fazla kilolu hanımlar da enine çizgili üst giyinebilir. Eteklerde ise çizgilerden uzak durun. Üst kısmınız daha kilolu ise -daha uzun ve zayıf gösterdiği düşünülen- boyuna çizgilerin açılmadan dolayı orantı bozulur ve hoş bir görüntü olmaz. Bu sebeple de boyuna çizgili üstlerden uzak durun!

Merve Dağlı Gri Jile

Gri Jile – Merve Dağlı: Satın Al

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir