Burberry’nin Yeni İmajı

Burberry’nin Yeni İmajı

Burberry 2019 Yeni Logolu Gömlek ve Trençkot Modeli

Geçtiğimiz günlerde Burberry yeni logosunu Londra moda haftasında yaptığı defilede dünyaya sundu. Markanın yirmi yıldır kullandığı logosunun yenilenmesi geçtiğimiz Mart ayında, Ricardo Tisci‘nin Kreatif Direktör olarak atandığı zaman karar verilmişti. Hatta Tisci logoyu tasarlaması için ünlü grafik tasarımcı Peter Saville’e sadece dört haftalık zaman vermişti. Saville tasarım aşamasında Burberry’nin arşivlerini inceleyip, yeni logonun daha minimalist olması gerektiğine karar verdi.

Burberry Trençkot Modelleri

Burberry markasının simgesi haline gelmiş bej üzerine kırmızı siyah ve altın sarısı ekose desenini değiştirerek yeni bir imaj çıkartmakta başarılı oldu Savılle. Bej rengin üzerine bu sefer de birbirine geçen koyu turuncu “T” harfi ile beyaz “B” harfi tasarladı. Siyah çizgilerle çerçevelenmiş harfler yeni deseni incelediğimizde bej, turuncu, siyah ve beyaz renklerin birleşmesi ile bütünleşiyor. Logonun tasarımında kullanılan harfler markanın 1800’lü yıllardaki kurucusu Thomas Burberry’nin isminin baş harflerinden oluşuyor.

Burberry Eski ve Yeni Logosu

Bu desene ek olarak, markanın isminin yazılışında da değişiklik yapıldı. Eskiden at üzerinde koşan zırhlı şövalye çiziminin altında grafik çizgisi ile “Burberry” ve “1856’da kuruldu” yazıyordu. Yeni marka isminde normal büyük harflerle “Burberry” ismi ve altında sadece Londra, İngiltere yazıyor. Yenilenmiş marka isminde atlı şövalye ve kuruluş tarihini kaldırılarak 2018’e yakışır modern bir yorum yapılmış.

Burberry Yeni Logosu İle Eşarp Modeli

Londra defilesinde hepimizin gözünün alıştığı Burberry markası ile özdeleştirdiğimiz ekose desen ince çizgiler şeklinde yenilenmişti. Pardesülerin astarında da yine“TB” harflerinin olduğu motif dikkat çekmekte. Abartıdan uzak, modern, minimalist bir sunumla yapılan defilede teknolojinin hızından faydalanan marka, defileden yarım saat sonra 12.3 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabı üzerinden defilede sunulan ürünlerin satışlarını başlatmıştı bile. Bu da hiç şüphesiz ayrı bir başarı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir