Bu Tarz Senin Olmayabilir

Bu Tarz Senin Olmayabilir

Bu Tarz Senin Olmayabilir

Yaz mevsimi geldiğinde giyim konusunda daha tutarsız olduğumuzu düşünüyorum. Sanırım sıcaklardan biraz olsun kendimizi koruyabilmek maksadıyla yapıyoruz çoğu giyim hatasını. Yazın daha çok seçeneğimiz olduğu için alışveriş yapmak bu mevsimde daha eğlenceli oluyor değil mi? İşte bunu beğendim, bunu da alayım, şunu da almalıyım, fiyatı da ne kadar uygunmuş deyip alışveriş yapmanın hakikaten insanı mutlu eden bir yanı var. Haklılık payın yok değil☺ Fakat tiril tiril, kumaşı incecik, bütün yaz giyerim, bu indirim kaçmaz gibi daha birçok nedenlerle dolabında stokladıkların ya senin tarzın değilse!!!

Tarzın olup olmadığını nasıl anlayacaksın? Beğendiğini satın almadan nasıl dayanacaksın? Doğru alışverişi nasıl yapmalısın? Gelin hep birlikte okuyalım…

Öncelikle mutlaka bilmemiz gerekiyor ki zamanında yapılan hiçbir alışveriş yanlış değildir. Ve tabii ihtiyaç için yapılanı da… İhtiyacımız olan ama satın almak için maddi gücümüzün el vermediği yeni sezon alışverişlerimizde ise indirimi beklemek yapacağımız en doğru tercihlerden biri olacaktır.

Ne zaman ki zevk için alışveriş devreye giriyor, sistem o anda hata veriyor. İşte o vakit tarihe geçecek giyim hataları başlıyor.

Bu Tarz Senin Olmayabilir

İndirim zamanı yapılan çoğu alışverişte yanlış ve gereksiz alınan parçalarla dolu poşetlerin insana geçici bir mutluluk verdiği doğrudur. Fakat gerçek şu ki ileride bu his insanda koca bir boşluk oluşturur.

Birçok kişi yaptığı alışveriş sonucu kendi tarzına uymayan parçalar satın alıyor. Öncelikle bunun en büyük nedeni indirim zamanında fiyatı uygun diye ürünün satın alınmasıdır. Biz bu kişileri bilinçsiz tüketici olarak tanımlıyoruz. Çünkü aldığı ürün ne vücut proporsiyonuna uyuyor, ne yaşam tarzına ne de stiline…

Bu Tarz Senin Olmayabilir

Alışveriş esnasında kendimizi nasıl frenlemeliyiz?

Bunun en kestirme yolu sık sık alışveriş merkezlerine gitmemek olacaktır diyeceğim ki internet üzerinden yapılan alışverişleri ne yapacağız diyeceksiniz. Artık orasını siz bilirsiniz. Fakat şu bir gerçek ki mağazalarda %80’e varan indirimleri görerek, dokunarak, giyerek ve daha sonra almak istemek internet alışverişinden çok daha tehlikeli. Kadınların fıtratında mutlak surette kendini şık ve farklı hissetmek olduğundan kendinizi ne kadar frenleyebileceğinizi size bırakıyorum.

Bir ürünün tarzına uygun olduğunu sezonda yapacağın alışveriş esnasında anlayabilirsin. Kafası karışanlar için açıklıyorum; Düşünün! Alışveriş yapacağınız mağazadan içeriye girdiniz. Aaa o da ne yeni sezon ürünleri… Tabi ki de hepsini tek tek incelediniz ve fiyatlar cüzdanınıza birkaç beden büyük geldi. Kendinizi sadece bir tane ürün alacağınıza şartlandırdınız. İşte aldığınız o ürün sizin gerçek tarzınızı yansıtıyor. Demek ki vazgeçtikleriniz sizin stilinizi gerçek manada yansıtan ürünler değil.

Aynı örnekte bir de indirim olduğunu düşünelim; hepsini nasıl da alırdınız değil mi? İşte bahsetmiş olduğum boşluk buradan geliyor. Dolayısıyla siz indirimde hangi ürünleri almanız gerektiğini biliyor oluyorsunuz. Bu sizi indirimdeki ürünlerin hepsini alma isteğinden bir tık uzağa itiyor.

Diyeceğim o ki, herkes kendini bilir. Ama şundan eminim; bu yazıyı okuduktan sonra yapacağınız alışverişlerinizde sözlerim kulağınızda çınlayacak.

instagram.com/chalahfashionstudio/

www.chalah.com.tr

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir