Bu Sezon Kırmızı Beyaz Giyelim Diyoruz

Bu Sezon Kırmızı Beyaz Giyelim Diyoruz

Milletvekilleri Kırmızı Beyaz Giyiniyor

Türk milleti olarak şüphesiz ki zor bir dönemden geçiyoruz. İçinde bulunduğumuz günlerde yaşanan üzücü olaylardan dolayı klavyenin başına oturup her hangi bir konuda yazı yazmak insanın içinden gelmiyor. Hepimiz televizyon karşısında veya sosyal medyadan en son gelişmeleri takip etmeye çalışıyoruz. Bu korkunç, yıkıcı ve üzücü olaylara rağmen milletimizin el ele, kol kola vererek ülkemizi korumak için, birlik ve beraberlik içinde dimdik durması hepimizin yüreğine su serpiyor. Bu dik duruşun, darbeye karşı direnişin, ve demokrasi nöbetinin her zaman olduğu gibi sembolü kırmızı beyaz bayrağımız olmuştur.

Milletvekilleri Kırmızı Beyaz Giyiniyor

Meydanlarda sallanan bayraklarımızın yanında bayrak baskılı balonlarda çocukların ellerini süslüyor. Bu süreç içinde hem meydanlarda hem de siyasi camia da milletimizin ruh hali kıyafetlerine de yansımakta. TBMM’de vekiller bazı günler kırmızı beyaz şalları omuzlarına almış, bazı günlerde de kırmızı beyaz kıyafetler giymekteler. Bu dönemde görsel olarak verilen bu mesaj ufak bir detay olsa da oldukça önemli bir mesaj veriyor. Darbeye karşı sessiz durup, susmayı tercih edenler bir yana, yurdumuzun her yanında kırmızının beyazla bütünleşmesi, sessiz kalanlara rağmen, “birlik, beraberlik” mesajını en güzel şekilde vermektedir.

Bayrağımız meydanlarda vefat eden şehitlerimizin önce bedenlerinin üzerlerini örtmüş akabinde cenaze namazlarında da tabutlarının üstünde yer almıştır. Yüz binlerce demokrasi savunucusunun sırtlarında pelerin olup, ellerinde meydanlarda dalgalanmış ve akşam ezanından sabah ezanına kadar gece nöbeti tutanların namaz seccadesi olmuştur.

Milletvekilleri Kırmızı Beyaz Giyiniyor

Milletvekillerimizden Ayşe Sula Köseoğlu, Ravza Kavakçı Kan ve bir çok vekil bu süreç içinde kıyafetlerinin kırmızı beyaz olmasına özen göstermektedirler. Stilist Hülya Aslan’ın 21 Temmuz gecesi köprü yürüyüşünde örttüğü kırmızı şalının elinde tuttuğu bayrağı ile dalgalanması sosyal medya paylaşımında fazlasıyla beğeni kazandı. Tasarımcı Gönül Kolat Susam’da Kısıklı nöbetinde kırmızı şalıyla bu sembolik mesaja destek vermiştir. Muhafazakar moda ürünleriyle dikkat çeken M-Line markası da sosyal medya hesaplarında uzun bir süre satış yapmayı durdurup, ‘birlik, beraberlik’ mesajları içeren paylaşımlarda bulunmuştur. Geçtiğimiz günlerde ise M-Line ekibi sosyal medya da “Bu sezon kırmızı beyaz giyelim diyoruz” mesajını paylaşmıştır. Ve bir çok genç kızımız bu çağrıya uymaktadır.

Aynı zamanda bir çok haber spikeride kırmızı beyaz kombinleri ile dikkat çekmektedir. Bu dönem içinde sosyal medyada en çok kullanılan hashtagler #kırmızıbeyaz #türkbayrağı #bayrak olmuştur.

Gönül Kolat Susam ve Hülya Aslan Meydanlarda

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir