Bu Kış Gardıropları Neler Dolduracak?

Bu Kış Gardıropları Neler Dolduracak?

Sonbahar Kış Gardırobunda Olması Gereken Parçalar

Ne sıcak bir yaz geçirdik öyle değil mi? Allahım, ne olursun biraz essin ya da bir an önce sonbahar gelsin diye dualar bile etmişliğimiz oldu. Henüz soğuklar yüzünü göstermiş değil fakat Eylül ayı itibariyle vitrinlerde sonbahar için hazırlanan koleksiyonlar boy gösterecek. Peki, bizi neler bekliyor ve bu kış alışverişimiz arzumuzu hangi ürünlerle gidereceğiz?

Bu sene neler yok ki! Yine her şeyi moda diye giyinenlerle dolu bir kış olacak anlaşılan. Trendler arasında yazmakla bitiremeyeceğim kadar çok şey var. Ben ise en çok ne karşımıza çıkacaksa onları yazma taraftarıyım.

Sonbahar Kış Gardırobunda Olması Gereken Parçalar

Koleksiyonlarda Neler Var

Bu yaz 70’ler akımı tatlı bir esintiyle hissettirdi bize kendini. Ve ben öyle mutluyum ki kış sezonunda da esintisi devam edecek. O yılların özgürlüğü tüm tarzıyla yine bizimle.

Yaz sezonunda sık sık karşılaştığımız çiçek desenli baskılar renkleri koyulaşmış haliyle tekrar karşımıza çıkacak. Anlayacağınız kışın da çiçek açacağız.

Ev tekstilinin olmazsa olmazlarından olan damask desenler kendini kışlık ürünlerde de gösterecek. Fakat bana soracak olursanız bu desen yalnızca ev tekstilinde kalmalı. Çünkü kaba ve asla zarif olmayan bir görüntü sergilemenize sebebiyet verecektir. Aman dikkat!

Elbise sevenlere müjde! Biz kimonoları öyle çok sevdik ki, bu kışta karşımıza elbise formunda çıkıyorlar. Baskılı, baskısız her türlüsü güzel. Bana sorarsanız hemen listeye ekleyin.

Sonbahar Kış Gardırobunda Olması Gereken Parçalar

Her kış olduğu gibi örme kazaklar ve tunikler yine bizimle. Fakat bu sefer kumaş karışımlarıyla karşımıza çıkacak. Farklılığı sevenler için iyi olacaktır.

Yapay kürk üstler, güçlü görünmeyi ve dikkat çekmeyi sevenler için vitrinlerde olacak.

Sonbahar Kış Gardırobunda Olması Gereken Parçalar

Şıkır şıkır olmayı sevenlerin mevsimi olacak bu kış. Çünkü işleme detaylı şehir etkili ceketler, bluzlar ve elbiseler feminenliği benimsemiş bazı hazır giyim firmalarının koleksiyonlarını kapsayacaktır.

Klasikleşmiş parçalar elbette ki her mevsim gibi yine bizimle. Basic beyaz bir gömlek, jeanlerle tercih edilmek üzere sizi bekliyor olacak.

Balıkçı yaka kazaklar bu sezon düz renklerle değil, desen baskılı haliyle vitrinlerde. Klasik bir parça olan balıkçı yakalar vazgeçilmezleriniz arasında dolaptaki yerini almalı.

Sonbahar Kış Gardırobunda Olması Gereken Parçalar

Peki Daha Neler Olacak

Bol bol desen, bağcıklı üstler, detayı fazla olan parçalar, pelüş ve kürk görünümlü ceketler, metalik kumaşlardan yapılan etekler (kalem etekler), birkaç sezonun vazgeçilmezi yüksek bel pantolonlar, motorcu ceketleri, yılların eskitemediği kazayağı desenli mantolar, genç kızların gözdesi pelerinler, moda olmasından son derece memnun olduğum bol paça pantolonlar vs.

Yazmakla bitiremeyeceğimi yazımın başında söylemiştim. Anlayacağınız birçok trendin moda olduğu bir kış bizi bekler. Umarım bunca seçeneğin arasında kendimiz gibi kalabilmeyi başarabiliriz. Unutma, sen kim isen öyle gözükmelisin. Çünkü giyindiğin her şey kişiliğini yansıtır. Tercih edip giyindiklerinin seni başkası olarak göstermesine müsaade etmek yok. Bu sezonun renklerini ise görsellerde rahatlıkla görebilirsiniz. Sonbahar-Kış şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

www.chalah.com.tr

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir