Bu Kadarını Ben Bile Hayal Etmemiştim

Bu Kadarını Ben Bile Hayal Etmemiştim

Hayal Etmek ve Gerçekleştirmek

Bazen o kadar çok bekliyoruz, o kadar çok zaman geçiyor ki; hayallerimizin gerçekleştiğini bile fark edemiyoruz. Oysa insan hayallerine de sadık ve vefalı olmalı.

Onları birileri üzerine bina etmemeli, şartlara bağlamamalı, geniş tutmalı ki gerçekleştirebilsin. Mutlu olmayı hayal etmeli insan. Nerde, ne zaman, kiminle olacağını düşünmeden. Ki bir gün hiç bilmediği bir yerde, hiç tanımadığı insanların içinde mutlu olduğu bir anı fark ettiğinde anlasın; hayallerinin fırçasını küçük tutmamalı.

Mesela bir gün kilometrelerce uzaktaki merak ettiğin o şehre gidebildiğini hayal et ama on metre ötendeki parka biriyle gitmeyi hayal etme. Olur da o kişi seninle gelmez, onun gelmemesi seni hayallerinden mahrum etmesin.

Hayal Etmek ve Gerçekleştirmek

İnsan yolunu seçerse yoldaşını seçer. Yoldaşını seçerse onun gittiği yolu seçer. Kimin hayallerinin peşinden gideceğin de önemli, kendinin mi yoldaşının mı? Büyükler o yüzden “önce yoldaş, sonra yol” demişler. Yoksa kendi yolunda kendi seçtiğin yoldaşının gelmesini mi bekleyeceksin, yola hiç çıkmadan… Belki artık yola çıkmaya vaktin kalmadan.

Hayal Etmek ve Gerçekleştirmek

O yüzden insan hayallerine de vefalı olmalı. Şöyle oturup hayatımızı izlesek uzaktan; mutlaka gerçekleşmemiş hayallerimiz vardır. Ama izlemeye devam edip biraz da dikkatle incelesek mutlaka gerçekleştiğinin farkına bile varmadığımız hayallerimiz de vardır.

Orada, o cafede, yanında onunla, üstünde o elbise, o işte, o maaşla, altında o araba, o gün, o saatte değil belki… Başka bi yerde, başka biriyle, başka bir işte; ama işte mutlusun. “Bu kadarını ben bile hayal edemezdim” demenin bir yolunu bulmuş, mutluluğun keyfini çıkarıyor olabilirsin.

Hayal Etmek ve Gerçekleştirmek

İnsanları birbirine bağlayan geçmişlerinden çok gelecekleridir. İnsanları hayata devam ettiren motive yedikleri yemek değil, yiyecekleri yemektir. Gelecek; şu an sadece hayallerdedir. O zaman geleceğimiz hayallerimizdir. Hayallerimiz için yaşıyoruz aslında. Geleceğimizden kim için,ne için, ne kadar vazgeçeceğimiz, nasıl fedakarlık yapacağımız, kimin hayallerine tutunup geleceğimizi şekillendireceğimizdir hayat. Hayat; hayal ressamlığıdır.

Ve hiç kimsenin elinden alamayacağı bir şey varsa o da hayallerindir. Sen yeter ki hayal et…

1 Yorum Bulunuyor

  • byfuzuli
    2014-09-01 | Permalink |

    hayal etmenin diğer adı beklemektir benim lugatımda dua ile beklemek. ama beklemek bu dünyadaki en zor eylemlerden biridir. çok güzel demişsin hayallerine sadık olmalı insan. gel gör ki insanız gördükçe hep daha güzelini hayal edip istiyoruz. daha güzelini ararken sadakatımızı da kaybediyoruz haliyle. kaybetmek beklemek ve daha güzelini aramakla geçen ömrümüzünse akıbeti belli değil… sevgiler..

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *