Boyunuza Göre En Doğru Trençkot Modelini Bulun

Boyunuza Göre En Doğru Trençkot Modelini Bulun

Qooq Store Trençkot - Hülya Aslan

İyi bir trençkot şık, havalı ve sıcak olmalıdır. Peki, tüm bunlar yeter mi? Tabii ki hayır. Hepsinden önce seçiminiz boyunuza yakışmalıdır. Sezonun en iyilerine göz attıktan sonra dolaplara eklediğiniz parçaların olduğunuzdan daha kısa ya da daha uzun göstermesini istemezsiniz. Sezonda maksi boylar modayken bu trençkotlar her boya uyum sağlar mı, kısa boylular uzun modelleri nasıl giyebilir, diz üstü modeller herkese yakışır mı, uzun boylular kısa modeller seçerken nelere dikkat etmeli? Gelin tüm akıllara düşen tüm sorulara cevap olalım.

Bottega Venetta Kuşaklı Kruvaze Pamuklu Gabardin Trençkot

Maksi Boy Trençkotları Kimler Giymeli?

2021/22 sonbahar – kış mevsiminde dış giyim parçaları olabildiğince maksi boyda. Ayak bileklerine kadar inen tasarımlar, koleksiyon görsellerinde mankenlerin üzerinde oldukça havalı görünüyor. Evet, gerçekten cool duruyorlar ancak her boya uygun değiller. Orta boyluysanız düşünecek hiçbir şey yok.

Saint Laurent Kemerli Suni Deri Trençkot

Uzun boyluysanız, maksi boy trençkotlar size kesinlikle çok yakışacaktır. Ancak tek dikkat etmeniz gereken, fazla heybetli görünmemek adına yüksek topuklularla kombin yapmamak olmalı. 3-4 santimlik botlar, düz sneaker’lar, laofer’ler gibi seçimler daha mantıklı olacak. Ayrıca, dar kalıplar kötü bir görünüm verebilir, bunun yerine oversize modeller, belden kemerliler yerine önü açık da kullanabileceğiniz seçimler yapmak avantajlı olacak. Geniş detaylı omuzlar yerine daha minimal yakalar seçmek gerekecek.

Hooop Store Siyah Trençkot - Melike Tatar Camel Trençkot

Hooop Store Siyah Trençkot
Melike Tatar  Bej Trençkot

Kısa boyluysanız, maksi boy trençkotlara biraz mesafeli yaklaşmalısınız. Asla giymemelisiniz demiyoruz. Sadece kombinlerken dikkat etmek gerek. Topuklu bot ya da çizmeler, yüksek tabanlı sneaker’lar şart. Bunun dışında tek renk ya da ton sür ton giymeye özen göstermeli. Bununla birlikte oversize modeller yerine daha düz kalıpları, beli kuşaklıları seçmelisiniz. Çift düğmeli kruvaze modeller yerine tek şerit halinde inen modelleri, omuz yaka detaylıları, bilekleri tokalı tasarımları tercih edebilirsiniz.

Burberry Uzun Pamuklu Gabardin Trençkot

Diz Üstü Trençkotları Kimler Giymeli?

Tesettürden AVM markalarına kadar, her yerde gördüğümüz diz üstü modeller, popülerliğini koruyor. Maksi boylar kadar zirvede olmasa da günlük hayatta daha rahat ettirdiğinden dolayı hayatımızı kolaylaştırıyor. Uzun ya da kısa boylu, genel olarak herkese yakışsa da kombin noktasında dikkat edilmesi gereken detaylar var.

Zara Kruvaze Oversize Trençkot

Uzun boyluysanız, diz üstü trençkotlarla biraz mesafeli olmanız gerekebilir. Diz altı modellerin size daha çok yakışacağı kesin. Ancak yine de dizin hemen üstünde bitenler seçimleriniz arasına girebilir. Biraz daha salaş, oversize seçimler yerinde olacak. Diz üstünden daha da kısa modeller bacak boyunuzu daha uzun göstereceğinden orantıyı bozabilir. Yine de böyle bir model tercihinizse bol pantolon ya da elbiselerle, düz ayakkabılarla, kontrast renk uyumları yapabilirsiniz.

Kayra Bej Trençkot - Terzi Dükkanı Siyah Trençkot

Kayra Bej Trençkot
Terzi Dükkanı Siyah Trençkot

Kısa boyluysanız, şunu söyleyebiliriz ki, diz üstü trençkotlar tam size göre. Bacak boyunuzu uzatacak tasarımları bir de hafif topuklularla kullanınca havalı bir stil oluşturmanız an meselesi. Üst bölgeniz genişse önü açık, darsa kemerli modelleri seçmeli. Bununla birlikte alt bölgeniz genişse dize kadar uzanan seçmeli.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir