Bohem Bir Yaz İçin 8 Stil İpucu

Bohem Bir Yaz İçin 8 Stil İpucu

Bohem Bir Yaz İçin 8 Stil İpucu

1970’lerin bohem ruhu 2017 yazına adapte oluyor. Özgürlüğün peşine düşen stiller, konforun yanına bohem ruhun havasını katıyor. Sarı, haki yeşil, kiremit kırmızı ve sıcak tonlarla ahenk içinde kombinlere eşlik eden tasarımlar, bohemyaya yeni bir yolculuğa çıkarıyor. Etnik desenlerin hakimiyetindeki tasarımlara, fırfırlar, volanlar eşlik ederken bağcıklar, püsküller ayrı bir dinamizim katıyor. Güneşli günlerde bohem bir yaz masalı yaşamak isteyenler, 8 stil ipucumuza göz atmalı.

Bohem Bir Yaz İçin 8 Stil İpucu

Şile Bezi Elbise – Satın Al

Şile Bezine İşlenen Nakışları Sevin

Sıcak havalarda popülaritesini arttıran şile bezi tasarımlar, üzerlerine işlenen rengarenk nakışlarla cool’luk mertebesine ulaşıyor. Serin parçalara hayat veren şile bezi kumaşı, kendisine eşlik eden motifler, tribal desenlerle minimal havasını etnik bir yöne çeviriyor. Bohem bir yaz için ilk edinmeniz parçalar arasında olan şile bezi nakış işlemeli bluz ya da tunikler, salaş bol pantolon, taba rengi sandaletlerle bir araya gelerek, yolculuğunuza bohem rüzgarlar katıyor.

Bohem Bir Yaz İçin 8 Stil İpucu

Püsküllü Tunik – Satın Al

Püsküllerle Dinamizm Vurgusunu Yakalayın

Bohemyaya uzun bir yolculuğa çıkmak için püsküllerin hareketinden güç alın. Ceket kollarından, pançonun etek uçlarından sarkan uzun püsküller, çantalardan ayakkabılara kadar hemen hemen her tasarıma da dinamizim katmaya devam ediyor. Bohem bir stilin altın kuralı olan püskülleri, serin havalara geçiş yaparken ceketlerde kullanarak yaz rehavetini cool bir dinamizme dönüştürmeniz mümkün.

Bohem Bir Yaz İçin 8 Stil İpucu

3 katlı Etek – Satın Al

Kat Kat Eteklerin Dünyasına Girin

Yaz stiline hareket katacak trendlerden biri de kat kat etekler. Tesettürlü kadının dünyasına hızlı bir giriş yapan kat kat etek tasarımları, bohem bir stilin de şık parçası olacak.

Bohem Bir Yaz İçin 8 Stil İpucu

Fırfır Detaylı Tunik – Satın Al

Fırfır Trendini Sonun Kadar Kullanın

Bohem ruhunu 2017 yaz sezonuna taşımanın en trend yollarından biri fırfırları kullanmak. Etnik desenlerle bir araya gelen fırfırlar, volanlar hareketli silüetleri bohem havaya uyarlayacak. Omuzlara konan fırfırlar, etek uçlarında yer edinen volanlar tasarımlara farklı bir duruş katarken, etnik desenlerle sağlayacağınız uyum da bohem hava estirmek için birebir.

Bohem Bir Yaz İçin 8 Stil İpucu

Şifon Elbise – Satın Al

Yeşil-Sarı-Kiremit Kırmızısını Bir Arada Kullanın

Bohem bir masaldan bahsederken renklerin gücünü göz ardı etmek kesinlikle olmaz. Dönemin ruhunu günümüze getirecek renk tonları, stilinizin başlıcaları olmalı. Yeşil, sarı ve turuncuya kaçan kırmızı tonlarını baştan aşağı uyum içinde kullanarak bohem stili baş tacı yapabilirsiniz.

Bohem Bir Yaz İçin 8 Stil İpucu

Etnik Desenli Elbise – Satın Al

Etnik Desenlerin Gücünü Keşfedin

Bohem stili renklerle yansıtmayı sevenler, bu hissi desenlerle göz önüne getirebilirler. Yeşil, sarı ve kiremit kırmızısı rengiyle bloklu bir stil oluşturmak yerine, bu tonları üzerinde taşıyan etnik desenli bir parça da işinizi görecektir.

Bohem Bir Yaz İçin 8 Stil İpucu

Bohem Takılarla Renklenin

Sıradan bir elbiseyi bile bohem stile uyarlayacak takıları, kutulara ekleme zamanı geldi. Püskül saçakları olan kolyeler, turkuaz mavisinden tabaya, turuncudan sarıya rengarenk deri bilekliker, taba rengi çantalar bohemyaya yolculuk yapmadan önce yanınıza almanız gerekenlerden.

Bohem Bir Yaz İçin 8 Stil İpucu

Taba Rengi Kalın Kemer Edinin

Bembeyaz uçuş uçuş bir elbiseyi tek hamlede bohem stile uyarlamaya ne dersiniz? Kalın taba rengi kemerler ya da ince kat kat dolanan taba rengi kemerler, en basit elbiseyi bile tek dokunuşla bohem havaya çevirebiliyor. Elbiselere eşlik edecek fırfırlar, konforu bozmayacak sandaletler, taba rengi çantalar kombini tamamlamak için yeter de artar.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir