Bohem Bir Stil Nasıl Oluşturulur?

Bohem Bir Stil Nasıl Oluşturulur?

Bohem Bir Stil Nasıl Oluşturulur

Bohem Şıklığın Altın Kuralları

Her hanımın kendine özgü bir stili var. Kimimiz spor, kimimiz klasik, kimimiz minimal.. Tüm bilinen stillerin yanı sıra bohem stili seven ve kıyafetlerinde uygulayan hanımlarımızın da sayısı hiçte az değil. Biz de bugün bohem stili seven hanımlar için şık modeller ve kıyafetler hazırladık. Yaz mevsimi için farklı stil arayışında olan tüm hanımların, bu yazımızı muhakkak okumalarını öneriyoruz.

Bohem stilin tarihçesi

Bohem giyim 1960’lı yılların sonrasında insanların benimsemiş olduğu hayat tarzının kıyafetlerine yansıması ile ortaya çıkmıştır. Özgür, rahat yer ve yurt derdi edinmeden çingenelerin yaşadığı hayat tarzını benimseyen insanların daha çok uyguladığı bir stildir. Bohemin aslında kelime anlamı da, çingenelerden gelmektedir. 1970’li yıllarda ekonomik zorluk çekenlerin kısıtlı bütçelerle oluşturduğu bir giyim tarzını ile de bohem, yıllarca çoğu kişinin stili haline gelmiştir.

Bohem Bir Stil Nasıl Oluşturulur

Bohem bir stilde uyum ve uyumsuzluk

Trendler ve moda akımları sürekli kendisini güncelledikçe bohemin adını “Boho Chic” olarakta duymaktayız. Bu stili benimseyenler için renk, desen, kumaş uyumunun önceliği yoktur. Rahatlık, ve farkındalık için bu stille birlikte kullanılabilen parçalar öne çıkmaktadır. Püskül çantalar, taşlı yüzükler, otantik imgeler bu stille öne çıkan detaylardır.

Bohem bir stil nasıl oluşturulur?

Otantik desenlerle birlikte bohem stilde en çok kullanılan renk baharat tonlarıdır. Boheme özel desenler ise; şal desen, çiçek motifleri, batik kumaş, suzani ve tribal desenler. Tesettürlü hanımların öncelikli kullandığı maxi boy etek ve elbiseler bohem stilde daha çok tercih edilir. Özellikle bu sezonun da öne çıkan trendi olan püskülü neredeyse bohem bir stilde her parçada görebiliriz. Örgü ve dantel parçalar, otantik taşlı takılar, kimono ceket ve kaftanlar, ispanyol paça pantolonlar bu stilde kullanılan önemli parçalardır.

Bohem Bir Stil Nasıl Oluşturulur

Yorumlar

“Bohem Bir Stil Nasıl Oluşturulur?” için 3 cevap

  1. […] etmelidir. Üniversite ortamının entelektüel bir havası olasa da gençler için üniversite bohem bir hayattır. Kıyafetlerde de bohem havası çoğunlukla […]

  2. […] Bohem stile sahip bayanlar bu yazı tam da sizin için! […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir