Bir Moda Fenomeni Gibi Alışveriş Nasıl Yapılır?

Bir Moda Fenomeni Gibi Alışveriş Nasıl Yapılır?

Gençler için Sportif Tesettür Kıyafetleri

Tesettürlü moda fenomenleri, konforlu parçalarla şık tasarımların sentezini yerli yerinde yapmayı iyi biliyor.

Sokak stillerine karakter kazandıran temel unsurlara dolaplarında yer arayan isimler, deneysel ürünleri de yeni nesil bakış açılarıyla kombin oluşturuyor. Moda fenomenlerinin gardıroplarının ön izlemesini yaparken siz de alışverişlerde listenize eklemeniz gerekenleri not alın.

Gençler için Sportif Tesettür Kıyafetleri

Spor – Şık Ayrımı Yapmayın

Moda dünyasının yerle bir olan kuralları, spor ve şık ayrımı yapmıyor. Spor takımların altına şık bir stilletto klasik bir takımın altınaysa spor ayakkabılar kombinlenebiliyor. Bunun en iyi örneklerini veren moda fenomenleri alışverişlerinde de bu ayrımı asla yapmıyor.

Gençler için Sportif Tesettür Kıyafetleri

Mevsimin Anahtar Parçalarını Edinin

Alışverişlerde öncelikler arasına her zaman anahtar parçalar giriyor. Sonbahar sezonunda salaş triko ceketler, trençkotlar, yumuşacık hırkalar olmazsa olmaz. Yazdan kalma çizgili gömleklerin üzerine giyilen bir anahtar parçanız hırka, deri bot ve çantalarla mevsime hazırsınız.

Gençler için Sportif Tesettür Kıyafetleri

Aynı Renkten İki Parça Bulun

Alışverişlerde çok beğenip satın aldığınız bir parçayla aynı renkte başka bir parça daha bulmalısınız. İlla ki aynı renk olmasa bile ton sür ton uyumunu yakalamak iyi bir görünüm verecek. Bordo detaylı bir elbise satın aldıysanız bordo bir ayakkabı bulmak şart. Yeşil etekle sarı bir gömlek kombinlediyseniz yeşil bir ayakkabı almanız gerek. Pembe bir yağmurluğunuz varsa pembe bir çorapla bile iyi uyum yakalayarak bir moda fenomenine dönüşebilirsiniz.

Gençler için Sportif Tesettür Kıyafetleri

Trend Listesinden Bir Parça Belirleyin

Yeni sezonun trendler listesinden en dikkatinizi çeken parçayı alışveriş listenize ekleyin. Bu favori tasarımı diğer anahtar parçalarla kombinleyerek hem modaya uyum sağlayın hem de yıldınızı bütçeyi sarsmadan parlatın. Örneğin, sonbaharın trendler listesinde zirveye çıkan tütü etek fenomenlerin en sevdikleri arasına girdi. Pek çok isim tütü etekleri kendine has tarzıyla kombinledi.

Gençler için Sportif Tesettür Kıyafetleri

Takım: Touche 2017 Sonbahar Kış

Sportif Cool Parçalara Yönelin

Moda dünyasında spor parçaların önü alınmıyor. En özel anlara bile dahil olan bu konforlu stil, moda fenomenleri arasında da çok sevildi. Dolapları oldukça konforlu ve sportif parçalarla dolduran isimler gibi siz de en cool ürünleri alışveriş listenize ekleyin. Yazı baskılı sweatshirtler, neşeli figürlerle hareketlenen eşofmanları siz de muhakkak dolaplara katın.

Gençler için Sportif Tesettür Kıyafetleri

Takım: Touche 2017 Sonbahar Kış

Sıradışı Aksesuarları Keşfedin

Moda fenomenlerinin en sıradan kombinlerini bile farklı havaya büründüren detaylar oluyor. Karakteristik ayakkabılar, sıra dışı çantalar, alışılmadık aksesuarlar, renkli fularlar, cool rozetler, peluşlar ve hatta renkli gözlükler. Sizler de moda fenomenleri gibi alışveriş yapmak istiyorsanız ayrıntılara hareket katarak kombinlerinizi tamamlayın.

Gençler için Sportif Tesettür Kıyafetleri

Tulum: Touche 2017 Sonbahar Kış

Vintage Pazarlarına Uğrayın

Moda fenomenleri arasında vintage parçaları kullanan pekçok isim var. Kimi dedesinin paltosuna bir kürk takıp kullanır, kimi çeyizden çıkan dantelli bluzu kombinler. Kimi eski eşyalar arasından çıkan kutuyu çanta yapar. Sizler de eski eşyaları karıştırın ya da vintage pazarlarına uğrayıp zevkinize uygun bir parça edinin.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir