Bir Dirhem Et, Bin Ayıp Örter mi?

Bir Dirhem Et, Bin Ayıp Örter mi?

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Başlığı görür görmez hemen hiddetlenmeyin. Niyetim kilolu olan bayanları yermek değil. Üstelik aşırı zayıflığı da tasdik eden biri asla olmadım. Asıl amacım kilolu olup da vücuduna uygun kıyafet bulamayan ve vücuduna hiç uygun olmayan kıyafetleri giyinen bayanlara faydalı tüyolar verebilmek.

Tabii öncelikle fazla kilonun artık eski manasını taşımadığını hepimiz bilelim. Yaklaşık 40-50 yıl öncesine kadar anneler oğullarına kız bakmaya gittiklerinde zayıf yani cılız olan kızlardan kaçınırlarmış. Çünkü şişmanlığın birçok kusuru örttüğü düşünülmekteymiş. E tabi artık devir değişti. Ne o zamanın kızları bu devre uygun ne de bu zamanın modası o yıllara… Siz yine de kilonuza dikkat edin çünkü artık bir dirhem et bin ayıp örtmüyor.

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Bizlere uygun hiç bir şey yok!

Yahu nasıl yok? Asıl kusur, hala kilolu bayanların bunca seçenek arasında giyinmeyi doğru bir şekilde başaramamaları ve giyecek bir şey bulamadıklarından yakınmalarıdır. Tabi ben birçok seçeneğiniz var diye iddia etsem de, mağazalarda hiç bir şey bulamadıkları için söylenenler; acaba hiç ev terzilerine gitmeyi düşündünüz mü? Mademki istediğiniz gibi bir şey bulamıyorsunuz bir de diktirmeyi deneyin. Hemen hemen her mahallede bulunan ev terzileri bana sorarsanız veli nimet. Moda evlerini ve bu tip terzileri değerlendirmeniz inanın, size derin bir nefes aldıracaktır.
Kendini dinleyen bir nefis kusurunu ve hatalarını görmek istemez. Fakat bunları görebilen işin ehli gözlerden de hiç bir şey kaçmaz. Kilolu bir bayanın beğendiği her şeyi giyinmek gibi bir lüksü ne yazık ki yoktur. Sahip olmak istediğiniz o lüksü biraz hafifleyip kilo verdikten sonra değerlendirmek üzere rafa kaldırın. Şimdi gelin kilo verene kadar nelerden sakınıp neler ile haşır neşir olmanız gerektiğine göz atalım.

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Doğru kıyafet seçimine ihtiyacınız var

  • 1- Dar kesim kıyafetlerden sakının. Üzerinize yapışan kıyafetler vücut kusurlarınızı daha belli edeceğinden sizi olduğunuzdan daha kalın ve kilolu gösterecektir. Yani bol kesim kıyafetlere sıkı sıkı sarılın. Bel oyuntusu olmayan tunikler kurtarıcınız olsun.
  • 2- Düşük bel pantolonlar moda katliamıdır. Zayıf bir insanın bile sakınması gerekiyorken kimi zaman sokakta karşılaştığım görüntüler asla düşük bel giyinmeyin diye diretmemin ne kadar yerinde bir ısrar olduğunu göstermekte. Yüksek bel pantolonlar candır. Bol bol stoklayın.
  • 3- Cepsiz ve hiçbir detayı olmayan pantolonlar ise tam size göre. Dar paça ve fazla ispanyol jeanlerden de uzak durmalısınız. Boru paça idealdir.
  • 4- Büzgülü tunik ve elbiselerden uzak durun.
  • 5- Yüksek oranda likra içeren kumaşlardan yapılmış hiçbir ürünü almayın. Vücut hatlarınızı aşırı belli eden bir kumaştır. Ancak çok bol bir kalıba sahipse tercih etmenizde bir sakınca yoktur.
  • 6- Kloş, pilili, tek pli kaşe, büzgülü etekler size göre değil. Çan ve çift pli kaşe etekleri giyinmeyi deneyin. Kumaşın hafif dökümlü olması işinize yarayacaktır.
  • 7- Genellikle koyu renkleri tercih edin. Çok açık açık renkler her zaman fazla kilolu gösterir. Koyu renkler ise olduğunuzdan daha ince görünmenizi sağlar.
  • 8- Boydan elbiseler kadını zarif gösterir. Ufak bir giyim hilesine sahiptir elbiseler. Onu giyinerek emsallerinizden farklı bir tarz yakalayabilirsiniz.

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

  • 9- Kilolu bir bayanın kesinlikle kullanmaması gereken tek aksesuar kıyafetin üzerinden bele takılan kemerdir. Tabii daha kilolu gözükmek istiyorsanız kullanabilirsiniz!
  • 10- Ve son olarak kumaşlar… Enine çizgili, büyük desenli ve göz yoran karmaşık kumaşlardan olabildiğince uzaklaşın. Elbette ki kalın ve kaba kumaşlardan da. Çünkü bu tür kumaşlar sizi olduğunuzdan hantal göstereceğinden güzel bir görüntü sergilemeyeceğinizin garantisini veririm. Bunun yerine ince enine çizgili, gramajı daha düşük olan ve ufak desenli kumaşları tercih etmelisiniz.

Son olarak; her şeyin başı sağlık! Bedeninizin size emanet edilmiş olduğunu unutmayın. Dilediğiniz gibi hareket edebilmek ve istediğiniz şeyleri giyebilmek için kilo verin. Ve lütfen vücudunuz kıyafete yön versin, kıyafetiniz vücudunuza değil…

www.chalah.com.tr

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir