Bilinenin Aksine Denim Parçalar Günlük Dolabınızın Ayrılmaz Parçası Değildir “Mükemmel Çiftini Bulmadığını Sürece”

Bilinenin Aksine Denim Parçalar Günlük Dolabınızın Ayrılmaz Parçası Değildir  “Mükemmel Çiftini Bulmadığını Sürece”

Tesettür Denim Kombinleri (Rimel Aşkına Hilal)

Kombinlemesi oldukça basit görünen denim parçalar, deyim yerindeyse vezir de eder rezil de. Modası oldukça geçen taşlamalar, dar kalıplar bir anda havayı buz gibi yaparken; mükemmel tamamlayıcılar tam tersine sokak stilinin ikonik ismine dönüştürebilir. Peki, kimdir kimlerdir denimlerin en iyi arkadaşı, gelin bir bakalım.

Wide Leg Denim Pantolon ile Blazer Ceket-Süveter-Sweathirt Kombinleri (Aleyna Atalar)

Wide Leg Denim Pantolon ve Blazer Ceket

Yeni yılla birlikte genişleyen kalıplara ayak uyduran denim pantolonlar, bu sefer tesettürlü kadının da radarına giriyor. Wide-Leg ismiyle hemen hemen her koleksiyonda kendine yer bulan parçalar, cool görünümlerin adeta baş rolünde. Kendi kadar havalı blazer ceketlerle mükemmel bir çift olmayı başaran ikili, şimdiden tüm it-girl’lerin de üstünde. Kimi zaman ceketlerin için salaş beyaz gömlek, hatta üstünde bir süveter kimi zaman da sweatshirt‘ler üçüncü parça oluyor bu kombinlerde.

Denim On Denim Kombinleri (Bihemtalal Merve-Şüheda Türkoğlu Hatun- Bewzanur Beyza)

Denim on Denim İçin Ya Takımlayın Ya Zıtlaştırın

Son zamanların en ikonik trendi denimleri, yine denim parçalarla eşleştirmek oldukça riskli bir kombin. Ama doğru eşini bulduğunda fazlasıyla da stil sahibi gösterecek bir adım. Mesela, denim etek giyerken ne giysem diye düşünmeden ‘tamamen’ aynı renkte bir ceket ya da gömlekle kombinleyin. Aynı renk bulamıyorsanız renkleri yaklaştırmayın, tam tersine zıtlaştırın. Mesela buz mavisi bir kot pantolon ile koyu mavi ceketi kombinlemek gibi. Bir başka seçenek de denim gömlekle denim ceket giymektir. Burada renklere takılmaya gerek yok. Sadece gömlek taşlanmamış, ceket asit yıkama model olabilir mesela.

Denim Pantolon - Ekose Kaban Kombini ( Elif Doğan)

Flare Denim Pantolonu Dokulu Paltoyla Eşleştirin

Sokak stilinin en sevilen ikilisi, flare denim ile maksi dış giyim eşleşmesi hiçbir zaman eskimez. Kış mevsiminde bol paçalı bir denim pantolonla, uzun peluş, yün ya da kaşe paltoyu eşletirmeli; ilkbaharda ise paltonun yerini trençkot almalı. Eğer uzun ince bir görünüm istiyorsanız flare paça pantolon seçmeli hafif bir topukluyu altına gizleyerek giymelisiniz. Ancak boy konusunda şikayetiniz yoksa wide leg gibi geniş kesim bir seçenek deneyebilirsiniz.

 Desenli Elbise - Denim Ceket Kombini (Elif Doğan)

Etnik Desenli Elbiseyle Denim Ceket Bohemliği

Denimleri sadece spor kombinlerde kullanmak zorunda değilsiniz. Tam tersine ‘zıtlık’ modasına uyarak onu başka tavırlara sokmak stil sahibi dokunuş olacak. Mesela, denim ceketleri bohem bir stile yakıştırarak kullanabilirsiniz. Şifon desenli elbiseleri süet çizmelerle kombinleyip, üzerine bir de denim ceket kullanabilirsiniz. Ceketiniz, asit yıkama gibi açık renk taşlanmış ya da yırtık olmalı.

Ceylan Otantik Kot Salopet Elbise ve Kot Etek

Ceylan Otantik Kot Salopet
Ceylan Otantik Kot Etek
Ceylan Otantik Kot Salopet

A Kesim Denim Etekle Çizgili Tişört Birlikteliği

Kombinlerken dikkat edilmesi en zorlu parça denim etekler oluyor. Kalem etek modelleri demode kaçarken, belden oturan kloş etek misali kabarıkça A kesim olarak inen tasarımlar en güzeli. Bu parçayı kesinlikle klasikleştirmeden kullanmak için çizgili bir tişört, bir de sneaker yeterli. Ayrıca çizgili tunik/tişört fikrini denim jilelerle kullanmak da yine çok popüler.

Denim Ceket Beyaz Pantolon Kombini (Beyza Ak)

Günlük Hayatta En Eforsuz: Beyaz Slouchy, Sweat ya da Beyaz Gömlek

Herkesin dolabında yer eden buz mavisi denim ceketle, en ferah kombinin yolu ‘beyaz’lardan geçiyor. Bunun içinse ufak tefek stil oyunları yeterli. Mesela, oversize diz boyunda bir gömlek, ama boyu bel hizasında bitecek. Bu kombine beyaz slouchy kotlar eşlik edecek. Ferahlığı bozmamak adına kalın tabanlı bembeyaz bir spor ayakkabı ile açık mavi bir şal ve kumaş dokulu beyaz çanta.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir