Bilinçli Bir Gardırop için “Renk Analizi”

Bilinçli Bir Gardırop için “Renk Analizi”

Esra-Seziş-Renk-Analizi-Yeşil-Topuklar

Renk Analizi ile Kendinizi Yeniden Keşfedin!

Renk analizini bi yerlerden duymuş muydunuz? Sizlere bu hafta renk analizi mevzusundan bahsetmek istiyorum. Bazen çevremizde ki insanlar ‘bugün çok hoş görünüyorsun, ne kadar güzel olmuşsun’ derler. Söylenen iltifat üzerinizde ki kıyafetlere değil direkt size yapılmış bir iltifatdır. Çünkü doğru renkleri kullanarak giydiğiniz kıyafetlerin sizin önünüze geçmesini engellemişsinizdir. Yüzünüze uygun renkleri kullandığınız için de bizzat kendiniz olarak beğenilirsiniz. İşte renk analizi dediğimiz olay da budur.

Renk Analiz Seansları Nasıl Yapılıyor?

Ben de kendime uygun renkleri öğrenmek adına renk analiz uzmanı Oya Komar’ın kapısını çaldım. Renk analiz seansları çok renkli ve eğlenceli geçiyor. Teninize, saçınıza, göz renginize göre hangi renklerin size uyacağını renkli kumaşların yardımıyla deneme yanılma yöntemiyle bulmaya çalışılıyor. Seans sonunda kategorilerden biri sizi temsil ediyor. Toplam 4 kategori var. Bunlar ; Sonbahar – kış – ilkbahar – yaz. Bunun kesinlike kışın yada yazın doğmanıza ilgisi yok. Daha sonra o grup içerisinde sıcak- soğuk, mat- parlak ve açık- koyu ikilemlerinden hangilerinde yer aldığınızı öğreniyorsunuz. Bu bilgiler doğrultusunda kıyafet seçimi yaparken sizi en iyi gösterecek 5 ana rengi belirlemiş oluyorsunuz.

Esra Seziş Renk Analizi YeşilTopuklar

Canlı, Parlak ve Koyu

Ben kış grubu çıktım. Net renkler; zümrüt yeşili, ateş kırmızısı, kar beyazı, siyah, mor ve pembenin tonları benim yüzümü canlı, sağlıklı ve iyi gösteren renkler. Takılarda gold renginden başka kullanmama rağmen analiz sonucunda doğru rengimin gümüş olduğunu öğrendim. Anahtar sözcüklerim; canlı, koyu ve parlak. Oya Hanım seans sonrasında grubunuza ait renk kartelasını size veriyor. Bilinçli alışveriş yapmak için bu kartelayı çantamızdan ayırmamamız lehimizde bir davranış olur.

Esra-Seziş-Yazıları-YeşilTopuklar

Sizin Gelinliğiniz Ne Renk?

Renk analizi sonunda hangi renkleri kullanmanız gerektiğini, ne renk allık sürmeniz gerektiğini, gümüş mü yoksa altın mı takılar takmanız gerektiğini, hangi renklerle bir iş görüşmesine gitmeniz gerektiğini hatta gelinliğinizin beyaz mı, kırık beyaz mı yoksa ekru mu olmasına kadar birçok bilgiyi öğrenmiş oluyorsunuz. Bu sayede insanların üzerlerinde bıraktığınız ilk intibanın doğru ve olumlu yönde olmasını sağlıyorsunuz İş ve sosyal yaşamınızda birçok artının geri dönüşünü görmüş oluyorsunuz.

Sizde Oya Komar’ın hem eğitimlerine hem de renk analiz seanslarına katılmak isterseniz 0 532 413 10 15 ve www.colourfit.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Hayırlı Bayramlar =)

ESRA SEZİŞ
esrasezis@hotmail.com
https://www.facebook.com/esra.sezis
https://twitter.com/esrasezis

Yorumlar

“Bilinçli Bir Gardırop için “Renk Analizi”” için 3 cevap

  1. […] Sohbetleri, stil danışmanı Esra Seziş‘in moda ve kişiye özel renk analizi hakkında bilgi vermesi ile başladı. Konukların karşılıklı soruları ile devam eden keyifli […]

  2. […] Sohbetleri, stil danışmanı Esra Seziş‘in moda ve kişiye özel renk analizi hakkında bilgi vermesi ile başladı. Konukların karşılıklı soruları ile devam eden keyifli […]

  3. […] Renk Analizi Nezaman Gerekli? […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir