Benim Koridorum

Benim Koridorum

Koridor Dekorasyon Önerileri

Eviniz için koridor dekorasyon fikirleri

Evlerimizde ve ofislerimizde en çok kullandığımız mekanlardır koridorlar. Yaşamımızın koşturmasına en çok onlar şahittir. Biryerlere yetişme telaşımıza yada sevinçle eve girişlerimize şahittirler. Bir odadan diğerine geçerken aslında farkına varmadan en çok kullandığımız ancak bu fonksiyondan birçoğumuzun haberi olmayan mekanlar haline gelmişlerdir. Birçok koridorun uzun, ince ve dar olması insanlar üzerine sıkıcı bir etki bırakmaktadır. Ve nedense koridorlar kullanılabilir mekanlar olarak beynimizde canlanmamaktadır.

Koridor Dekorasyon Önerileri

Oysa ki düşünün, evinize yada ofisinize gelen misafir belki tüm odaları görmeyecek ancak mutlaka o koridorunuzda yürüyecek. Ve sizi aslında ilk orada tanıyacak. Bu yüzden koridorlarımızı kimliğimize uygun şekillendirebiliriz. Zevklerimizi, başarılarımızı, ruhumuzu simgeleyen herşeye yer vermek mümkündür. Koridorlarımızın uzun ve dar olması itibariyle duvar renklerinde daha çok açık renkler her zaman daha ferah ve geniş hissedilebilir etki bırakacaktır.

Koridor Dekorasyon Önerileri

Beyazlar, açık kremler, buz mavileri olabildiğince mekanları geniş gösteren renklerdir. Yanı sıra ayna kullanımını her zaman dar mekanlar için önermekteyim. Ayna derinlik sağlar. Sizi karşılayan duvara, koridorun başına/ sonuna asacağınız boy aynaları mekanda sonsuzluk hissi uyandıracaktır.

Koridor Dekorasyon Önerileri

Aydınlatmalara gelince sıva üstü kısa aydınlatmalar yada spot şeklinde tanımladığımız aydınlatmalar dar koridorlar için daha çok aydınlatıcı ve mekanın dar olan etkisini azaltacaktır. Ancak koridorunuzun formuna göre başlanğıcındaki antre dediğimiz mekanı çok şık bir avize ile taçlandırmakta ayrı bir tasarım ruhu olur tabi ki..

Koridor Dekorasyon Önerileri

Aydınlatmaları da tamamladıktan sonra, sıra zemin de zemin de her zaman ki gibi açık renk olabilir. Ancak mevcut zemininizi kullanıp onu açık renk duvarlarla da kombinlemek mümkündür. Sürekli masraf oluşturmanın anlamı yok tabiki. Duvarlarımız, zeminimiz ve aydınlatmamız tamam. Şimdi durup düşünmeli ben bu koridorda kendimi nasıl mutlu hissederim diye?

Koridor Dekorasyon Önerileri

En sevdiğiniz aksesuarlardan bir köşe oluşturmanız mümkün. Raflardan bir köşe yapabilirsiniz. Okumayı arzuladığınız kitaplar, aile resimleri, hatırlatıcı öğeler hepsinden numune edasında koyacağınız aksesuarlar sizi bir odadan diğer odaya geçişinizde keyiflendirecektir. Yanısıra koridorlar çok ışık almayacağından dolayı çiçek önerimi, gerçeğe çok yakın duran yapay çiçekleri kullanarak yapabileceğiniz çiçek dekorları açık renk duvarlarımızla beraber harika bir konsept oluşturacaktır.

Koridor Dekorasyon Önerileri

Standart dışı tasalanmış büyük koridorlarda bir oturma köşesi yapmanız dahi mümkündür. Dresuarlarla keyif katacağınız, ufak taburelerle şenlendireceğiniz oturma köşeleri, birçok kez evin zevkle döşenmiş başka odaları kadar keyif almanızı sağlayacaktır.

Dekorasyonu ile keyfinize keyif katan, yaşarken yeniden doğduğunuz, en sevdikerinizi ağırladığınız mekanlarda nefes almanız dileğiyle..
Dilerim cennete giderken çok kısa koridorlardan geçersiniz.

Yaradan’a emanet olun.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir