Belinizi İnce Gösterecek 6 Sihirli Parça

Belinizi İnce Gösterecek 6 Sihirli Parça

Zara Ekose Ceket - Elif Doğan

İncecik bele sahip olmak kadar bu inceliği vurgulamak da bir maharet. Bu yüzden doğru kombinleri nokta atışı parçalarla tamamlamak çoğu zaman sihirli bir değnek görevi görüyor. Son yıllarda salaş ve aşırı bol parçalar stilleri alabildiğine ele geçirse de zarifliğin timsali kum saati görünümler vazgeçilmez olmayı sürdürüyor. O halde meraklıları için beli olduğundan daha ince göstermenin sırrını aşığa çıkaran ipuçlarını ve sahip olmanız gereken 5 sihirli parçayı anlatıyoruz.

Mizalle Yelek (Berce) - İpekyol Ceket (Betül Gedik)

Renk Renk: Kalıplı Ceket/Yelek

Oversize olmayan, bedenli ve bel oyuntulu blazer ceketler, ince görünmek için harika bir tercih. Ceketleri kullanırken de dikkat edilmesi gereken bir iki detay var. Mesela, önü açık kullanacaksanız içine tercih edeceğiniz parçaları benzer tondan seçerek odak noktasını cekette bırakın, pantolon ve eteği de yüksek belli olanlardan seçin. Blazer’larınızın önünü ilikleyerek kullanacaksanız bel vurgusunun altını çizmek için ceketinizle aynı renk çok da kalın olmayan bir kemer kullanın.

Massimo Dutti Kruvaze Keten Elbise ile Tesettür Kombin

Massimo Dutti Elbise
Massimo Dutti Makosen
Mango Şal
Mango Bileklik
Mango Çanta

Yeni Moda: A Kesim ya da Kruvaze Elbise

Tesettürlü kadınlar elbise seçimleriyle beli ince göstermek istiyorsa, akıllarda tutulması gereken iki seçenek harikalar yaratıyor. Birincisi, 70’lerin modasında kült parçalar arasında olan kruvaze elbiseler. Kış sezonunda sık sık karşımıza çıkan bu parçalar, merak etmeyin yeni sezonda da aramızda. V yakalı ve beli saran kesimleriyle zarif stillerin yolu buradan geçiyor.

A Kesim Desenli Elbise ve Ceket - Merve Dağlı

İkinci elbise modeli ise A kesimler. Üst bedeni hafifçe oturan beli nazikçe saran – ama sımsıkı bir görünümü asla kastetmiyoruz – ve aşağı doğru hafifçe genişleyerek inen eteklere sahip elbiseler, kusursuz görünümler için şart.

Massimo Dutti Etek ile Tesettür Kombin

Massimo Dutti Etek
Massimo Dutti Şal
Mango Kolye
Mango Bot

Her Model Her Mevsim: Yüksek Belli Etek

İnce ve uzun bir siluetin anahtarı yüksek belli eteklerden geçiyor. Tesettürlü kadınların da günlük ya da davet şıklığında çokça kullandığı bu parçalar, özellikle çan kesimiyle sihirli dokunuşunu yapıyor. Pileliler, deriler, krepler, düz ya da desenliler… Bel vurgusu yapan etekler her zaman zarif görünümlerin anahtarı. Yine de kombinlerinizi yaparken eteğin bilek boyundan yukarı çıkmamasına, ayakkabı tercihinde eteğe yakın bir renk seçmenizde, etek üstüne kullanacağınız parçanın uçlarının içerde kalması çok da bol olmaması önemli.

Colutte Pantolon - Aybüke Nur Demirci

Spor da Olur Şık da: Colutte Pantolon

İncecik bir bel vurgusu yapacak en rahat parçalardan biri de culotte pantolonlar. Yeri geldiğinde şık yeri geldiğinde de oldukça spor kombinlenebilen tasarımlar, her dolabın jokeri. Beli saran ve aşağı doğru genişleyen bacaklara sahip culotteler, aynı zamanda olduğunuzdan daha uzun gözükmenizi de garanti ediyor.

Mizalle Renk Bloklu Blazer Ceket

Mizalle Bej Ceket
Mizalle Siyah Ceket

Renk Bloklu Üstler

Her mevsimin koleksiyonunda mutlaka yer alan renk bloklu elbise, ceket ya da gömlekler, beli ince gösterecek sihirli parçalardan. Özellikle bu yaz çok moda olacak bu tasarımlar, kum saati illüzyonu için birebir. Belin iki yanının farklı, orta kısımlarının farklı renklerle tasarlandığı parçalar, renklerin gücünü gösteriyor. Özellikle bel kısmına gelen yerin koyu, orta kısmın açık tonlarda olması en iyisi.

Mango Trençkot

Mango Trençkot
Mango Trençkot

Tabii ki Trençkotlar!

Beli ince gösterirken cool duruşundan da ödün vermeyen trençkotlar, dolapların en güzel sihirli parçası. Bahar mevsiminde vazgeçilmez olan tasarımlardan ne oversize ne de dapdar olanları seçin. Tam bedeninize göre, omuzlardan oturan trençkotunuzla bel vurgusu yapmak için kendi kuşağı yetecek.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir