‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ TRT1 Ekranında!

‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ TRT1 Ekranında!

‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ TRT1 Ekranında!

TRT 1’in sevilen programı “Bekir Develi ile Annemin Yemeği”, Cumartesi ve Pazar günü saat 18.30’da yeni bölümleri ile TRT 1 ekranında olacak.

TRT 1 ekranlarında başlayan yemek kültürü programı ‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş geleneksel yemek tariflerini, Anadolu insanının misafirperverliğini ve yöre kültürünü ekrana taşımaya devam ediyor. Ekranların sevilen yüzü Bekir Develi’nin sunduğu program 11 Şubat Cumartesi günü on birinci bölümü ve 12 Şubat Pazar günü on ikinci bölümü ile TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Cumartesi ve Pazar günleri saat 18.30’da ekrana gelen ‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ programında yeni neslin öğrenmeye ve yapmaya üşendiği, Anadolu’nun tarihi kadar eski lezzetlerini yeniden canlandırmak için Anadolu köyleri karış karış geziliyor. Yöresel lezzetlerinin arşivlendiği programda, anneler, nineler ve teyzeler hem eğleniyor, hem de köy meydanında genç nesillere ve gelinlik kızlarına yemek yapmayı öğretiyorlar.

‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ TRT1 Ekranında!

11. Bölümde Neler Olacak?

Bekir Develi ile Annemin Yemeği cumartesi günü Bilecik’in Çukurören köyüne konuk oluyor. Bir manav köyü olan Çukurören, tüm Türkiye’ye 150 yıllık tohumlarıyla yetiştirdiği kurutulmuş kırmızıbiber dağıtımı yapıyor. Kırmızıbiberin inceliklerini köyün muhtarından öğreneceğiniz bu bölümde, ünlü sunucu Bekir Develi, dayanamayıp köyün meşhur acı biberinin tadına bakıyor. Nişanlı olan aşçı Derya, anneannesi Fatma Hanım’dan evlenmeden önce geleneksel bir Türk menüsü öğreniyor. ‘Manav pilavı’ ve kırmızıbiberle yapılan ‘etli kurufasülye’ yapan acemi aşçı Derya’nın mutfak performansı, Bekir Develi’nin renkli sunumuyla Annemin Yemeği’nde 11 Şubat Cumartesi günü saat 18.30′ da TRT1 ekranlarında yayınlanacak.

‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ TRT1 Ekranında!

12. Bölümde Neler Olacak?

Bekir Develi ile Annemin Yemeği bu pazar Edirne’nin Keşan ilçesinin Yayla Köyü’ne konuk oluyor. Saros Körfezi’nde sahile 3 km uzaklıktaki Yayla Köyü sakinleri genellikle balıkçılıkla geçiniyor. Bu hafta Fikriye babaanne torunu Buket’e ve izleyenlere meşhur ‘balık çorbası ve ördek etiyle ‘ince akıtma’ yemeği yapmayı öğretiyor. Renkli sunumuyla Bekir Develi ile Annemin Yemeği 12 Şubat Pazar günü yeni saati 16:30′ da TRT1 ekranında.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir