Beden Yapınıza Göre Doğru Manto ve Kaban Seçimi

Beden Yapınıza Göre Doğru Manto ve Kaban Seçimi

Kış mevsimine girmeye sayılı günler kaldı. Sonbaharla birlikte soğuklar aniden bastırmaya başladı. Artık dışarıya mantosuz çıkamıyoruz. Bu sezon yeni manto almayı muhakkak düşünenler vardır aranızda. Peki bedeninize göre doğru mantoyu nasıl seçebileceğinizi biliyor musunuz? Eğer dış giyiminizde şık ve tarz sahibi olmak istiyorsanız mantolarınızı seçmeden önce muhakkak stil önerilerimize kulak verin.

Kum Saati Beden Tipine Göre Manto Modeli

Vücut tipiniz kum saati mi?

Hemen hemen tüm yazılarımızda, her kadının vücut tipine göre giyinmesi gerektiğine vurgu yapıyoruz. Kaban seçimlerinizde de, bu kuralı asla unutmayın. Kum saati vücut tipinde olan kadınlar için, aslında kaban seçimlerinde zengin model alternatifleri var. Bizim tavsiyemiz belden oturmalı olan modellerden yana. Kabanlar kalın kumaşlardan olduğundan, bele hafif oturan modeller kum saati vücut tipinde olan kadınlarda daha şık duracaktır.

Geniş Omuzlu Hanımlara Göre Manto ve Kaban Modeli

Omuzlarınız geniş mi?

Bazı kadınların omuz bölgesi daha geniş olabiliyor. Özellikle geniş omuzlu kadınlar, kabanlarda daha titizlik göstermeli. Düğmeli ve büyük yakalı modeller yerine, fermuarlı ve dik yaka modelleri seçmeniz sizi daha orantılı gösterecektir. Bununla birlikte kabanların yaka kısmında parlak detaylar, işlemeler ve kalın kürkler varsa bu modeller asla size göre değil.

Kısa Boylu Hanımlara Göre Manto ve Kaban Modeli

Boyunuz kısa mı?

Boyları kısa olan kadınlar bazen bu durumlarından dolayı hayıflanırlar. Aslında kısa boylu olmak sizi minyon gösterceğinizden, yaşınızı beş yaş daha küçültür. Kısa boylu kadınların stylingi, etek tercihlerinin üstünde kısa mantolar olmalıdır ya da dizin üzerinde bir manto seçecekseniz belden oturmalı modelleri ve canlı renkleri giyebilirsiniz. Geniş ve oversize manto modelleri ise size göre değil.

Kilolu Hanımlara Göre Manto ve Panço Modeli

Fazla kilolarınız mı var?

Her kadın bedeni ile barışık ve mutlu olmalı. Unutmayın sağlık problemlerinizin haricinde her şeyin çaresi var. Eğer fazla kilolarınızdan hoşnut değilseniz bunu kamufle edecek doğru kaban modellerini tercih etmelisiniz. Sizler için önereceğimiz modeller, omuzların oturduğu A kesim kaban modelleri. Bu tasarımdaki kaban modelleri, fazlalıklarınızı yok eder. Ayrıca sezon trendleri arasında yer alan panço ve pelerinleri, dış giyim tercihlerinizde giyebilirsiniz.

Armut Vücut Tipine Göre Panço ve Kaban Modeli

Beden yapınız armut mu?

Klasik Türk kadını genelde bu beden yapısına sahip. Eğer siz de armut vücut yapısına sahipseniz, üst bölgenizi daha geniş gösterecek modelleri tercih ederek, orantılı bir görüntü elde etmelisiniz. Şal yaka mantolar tam da size göre aslında. Ayrıca koyu renkli kabanları seçerek yaka bölgenize atkı ya da şal dolayarak optik illüzyon sağlayabilirsiniz.

Maskülen BedenTipine Göre Manto Modeli

Maskülen bir görüntünüz mü var?

Bazı kadınların beden hatlarında kıvrımlar çok azdır. Pırasa vücut yapısı diye adlandırdığımız bedene sahip olan kadınlar, belden oturmalı kaban modellerini tercih edebilir ya da düz kaban modellerinde muhakkak kalın kemerli modelleri tercih ederek, kemer detayını özellikle kullanmalıdır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir