Bazı Kadınlar Başta Aşağıya Siyah Sever

Bazı Kadınlar Başta Aşağıya Siyah Sever

Siyah Tesettür Giyim Modelleri

Renklerin insan psikolojisi üzerinde birçok etkileri vardır. Bir de renkler hakkında doğru bilinen yanlışlar. Bunların başını da siyah renk çekiyor. Siyah giyinen insanların genellikle içine kapanık olduğu ya da kötü düşüncelere ve ruhsal sorunlara sahip oldukları söylenir. Bilhassa büyüklerimiz, genç birinin siyah giyinmesini uğursuzluk olarak yorumlar. Gelin şimdi tüm bu olumsuz düşünceleri bir kenara itelim ve siyah renk ile siyah giyinenlere mercek tutalım.

Siyah her renkle uyum sağladığı için hemen herkesin gardırobunda belirli parçalar halinde bulunuyor. Mesela olmazsa olmazlar; t-shirt, badi, elbise, cigarette pantolon, denim, trençkot, ayakkabı, çanta gibi gibi… Aslında siyah sevmiyorum diyen bir kadın bile istemese de kullanmak durumunda kalabiliyor. Çünkü siyah renk kesinlikle bağımlılık yapar. Bir kere tadını alanın bir daha vazgeçebileceğini asla düşünmüyorum. Kendisi korkusuzca kullanılması gereken tek renktir. Gücü sever. Dominanttır. Kararlıdır. Azimlidir. Asildir. İddialıdır. Aynı zamanda da pek uyumludur☺

Siyah Tesettür Giyim Modelleri

Hayatında sadeliğe önem veren kadınların rengidir dersem yanılmış olmam sanırım. Gereksiz fazlalıkları sevmez. Ama üzerine alınan, takılan detayları da inanılmaz sever. Stil bir imaja sahip her başarılı kadının ilgisini çeker. Üstelik olduğunuzdan daha ince ve zayıf görünmenize de imkân tanır. Alışverişte kolaylık sağlar. Çünkü uydu mu, uymadı mı; oldu mu, olmadı mı derdi tasası yoktur. Yani siyah seven kadınların aklı karışık ve kararsız değildir. Yaşam stilleri daima net, dikkat çekici ve merak uyandırıcıdır. Çünkü gizemi seven bir renktir.

Siyah rengi sevmeyip zoraki kullananlarda yok değil. Kilo problemi yaşayan ya da vücudundaki en ufak bir fazlalığı saklamak isteyenler gibi… Bir bakıma istemedikleri renk ile kendilerine avantaj sağlamış oluyorlar. Olduğundan daha ince görünmeyi siyah renge bağlamak çok doğru olmaz aslında. Bunun yanı sıra doğru parçalar seçip üzerinize yakıştırmanızda oldukça önemlidir. Kısacası giyim hilelerini iyi bilmeden koyu rengin çokta bir etkisi yoktur. Ama diğer açık renklere nazaran ince görünmeniz daha mümkündür.

Siyah Tesettür Giyim Modelleri

Bir deterjan firmasının reklam filminde denk gelmiştim. Kadınlar vazgeçilmez aşklarını anlatıyor diye başlıyor reklam. Ardından siyah giyinmiş bir kadın: “Aşkın rengi simsiyahtır bence. Bu yüzden o kadar çok seviyorum onu. Bir gece gibi örtüyor beni. Bütün kusurlarımı da gizliyor.” diyor. Bende buradan yola çıkarak kadınların siyah renk hakkındaki fikirlerini merak ettiğimden, sosyal medya hesabımdan sordum: Neden siyah renk? Gelen cevapların reklam metnindeki anlatımdan bir farkı yok gibiydi.

-Siyahı sık sık tercih ediyorum çünkü kombinlenmesi kolay ve oldukça kurtarıcı. Üstelik zayıf da gösteriyor.

– Siyah asilliktir. Her şeyi saklar. Kiri, çirkini, şişmanı, güzeli, zayıfı… Hatta temiz mi, değil mi diye bile anlayabilmemiz için önce bir koklamamız gerekiyor. Siyah zamansızdır. Dolabımın yarısından fazlası siyahtır. Yeni alacağım kıyafetlerde de ilk önce hep siyaha koşuyorum. Tutkudur, vazgeçilmezdir. Kabuğumdur sanki. Benim için aşktır siyah.

-Siyah beni koruyor sanki. Zırhım gibi. Siyah içinde şık olmayan kadın yoktur.

-Her duyguyu içinde barındırıyor. Eğer insan iç dünyasının durumunu belli etmek istemiyorsa insan, siyahı tercih eder.
-Siyahın ihtişamı beni olduğumdan daha iyi hissettiriyor. Siyah giyinince sanki kendimi en güzel kadın benmişim gibi görüyorum.

-Fazla kilolarımı saklamanın en kolay yolu sanırım siyah giyinmek. Üstelik her şeyle de uyum sağlıyor.

-Ne zaman alışverişe çıksam elim hep siyah parçalara yönelir. Neden bilmiyorum ama siyahın benim üzerimde inanılmaz bir çekim kuvveti var. Sanırım aşığım.

Siyah Tesettür Giyim Modelleri

Daha bunlara benzer birçok mesaj aldım. Neredeyse hepsi aynı mantıkta şeyleri dile getirmişlerdi. İnsan kendini neyin içinde iyi hissediyorsa öyle mutludur. Zevkler ve renkler tartışmaya kapalıdır. Her kadın birbirinin aynı değildir. Tercih edilen her bir parça isterse hepten siyah olsun, sorgu sual bize düşmez. Çünkü bazı kadınlar baştan aşağıya siyah giyinmeyi sever… Sevdiği gibi de en şık haliyle üzerinde taşır. Beğendirir, sevdirir, özendirir…

Son olarak belirtmemde fayda var. Mutlaka kendinize siyah bir elbise edinin. Hatta iki tane olsun. Biri günlük, diğeri özel gün davetleriniz için. Faydasını göreceksiniz. Siyah bir çanta ve ayakkabınızda mutlaka bulunmalı. Hele siyah bir eşarp ve şal olmazsa olmaz. Şık bir ferace de kesinlikle es geçilmesin. İnanın yeri gelir, neden almamışım diye ahlanıp vahlanırsınız…

instagram.com/chalahfashionstudio

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir