Başbakan Erdoğan: Kadına Yönelik Şiddet Alçaklık

Başbakan Erdoğan: Kadına Yönelik Şiddet Alçaklık

Başbakan Erdoğan kadına yönelik şiddet hakkında konuştu: Bugün artıyormuş gibi lanse edilen şiddet, esasen daha önce bilinmeyen, gizli-kapalı tutulan, aslında artık azalmaya da başlayan vakaların abartılmasından başka bir şey değildir…

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Yarın kutlanacak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün, tüm kadınlarına, özellikle de tüm çalışan kadınlara hayırlı olmasını dileyen Başbakan, şöyle devam etti:

“EMEKÇİ KADINLARA SELAMLARIMI GÖNDERİYORUM”

“Ülkemin dört bir yanındaki emekçi kadınlara selamlarımı gönderiyorum. Anadolu’nun, Trakya’nın fabrikalarında, atölyelerinde, imalathanelerinde elleri nasırlanmış, alın teriyle kazanan, evine ekmek götüren tüm hanım kardeşlerimi selamlıyorum. Çukurova’da pamuk tarlalarında, Karadeniz’de çay bahçelerinde, fındık bahçelerinde, Menderes Ovasında buğday tarlalarında alın teriyle toprağı adeta sulayan tüm hanım kardeşlerimi sizler aracılığıyla selamlıyorum. Ülkemin dört bir yanındaki çilekeş, vefakar, cefakar kadınları, hanım kardeşlerimizi selamlıyorum. Buradan, annelerimizi, evinde çocuğunu yetiştiren, evinin direği, evinin onuru kadınlarımızı, hanım kardeşlerimizi selamlıyorum. İstismarın, ucuz iş gücünün, düşük ücretin mağduru yapılmak istenen, terörün ve törenin baskısı altında kalan, alçakça cinayetlere hedef gösterilen kadınları selamlıyorum. Afganistan’ın yoksul kadınlarını, Irak’ın dullarını, Darfur’un çilekeş kadınlarını, Filistin’in mağdur, mazlum kadınlarını, dünyanın her yanındaki ezilmiş kadınları selamlıyor, kendilerine Türkiye’nin dayanışma mesajlarını yolluyorum.

KADINA ŞİDDET

Konuşmasında, kadına yönelik şiddete de değinen Başbakan Erdoğan, sert konuştu ve şunları söyledi:

“KADINA YÖNELİK ŞİDDET ALÇAKLIKTIR”

“Şiddet, dünyanın neresinde olursa olsun, kime yönelik olursa olsun kötüdür ama kadına yönelik şiddet, vicdansızlıktır, insafsızlıktır, hiç tereddüt etmeden söylüyorum, alçaklıktır! Hiç kimse, kadına yönelik şiddeti, adına töre, gelenek, namus davası diyerek meşrulaştıramaz. Bizim medeniyetimiz, ’Cennet, annelerin ayakları altındadır’ der. Bizim medeniyetimiz, ’Annenize, babanıza yanınızda yaşlandıklarında öf bile demeyeceksiniz’ diye emreder. Bizim medeniyetimiz, kültürümüz, kadın erkek demeden, yaşlı çocuk demeden canı, hayatı, insanı kutsal görür, mübarek görür, dokunulmaz görür. Hiç kimse aksini iddia etmesin, hiç kimse kendi kaba şiddetini mazur ve meşru gösterme çabası içine girmesin. Bizim geleneklerimiz kadını, evin de ailenin de sosyal hayatın da ekonomik hayatın da en merkezinde görür ve böyle kabul eder.”

Yorumlar

“Başbakan Erdoğan: Kadına Yönelik Şiddet Alçaklık” için bir cevap

  1. Ayşe Attaroğlu dedi ki:

    başbakanımız doğru söylemiş kadınlara şiddet uygulamayı marifet bilen erkekleri kınıyorum!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir