Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Başbakan Erdoğan Aşk-ı Nebi ve Zikir Taneleri Sergisini Açtı

Başbakan Erdoğan Aşk-ı Nebi ve Zikir Taneleri Sergisini Açtı

Aşk-I Nebi Ve Zikir Taneleri Sergisi

Erdoğan, Aşkı-Nebi ve Zikir Taneleri Sergisi’ni açtı…

Başbakanlık himayesinde, hat koleksiyoncusu Mehmet Çebi‘nin Aşkı-Nebi ve Zikir Taneleri Sergisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda açıldı. Sergiyle ilgili olarak “Kültür dünyamıza zenginlikler katmasını temenni ediyorum” diyen Erdoğan, “Ya Allah, bismillah” diyerek kurdelayı kesti.

Aşk-I Nebi Ve Zikir Taneleri Sergisi

Başbakanlık himayesinde, hat koleksiyoncusu Mehmet Çebi’nin Aşkı-Nebi ve Zikir Taneleri Sergisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda açıldı. Sergide, Hasan Çelebi, Fuad Başar, Hüseyin Türkmen, Mustafa Cemil Efe, Ahmet Faris Rızk, Cevat Huran, Said Abuzeroğlu, Abdürrezzak Karakaş’ın da aralarında bulunduğu sanatçıların eseri olan 200 adet Hilye-i Şerif ile balık dişi, fildişi, kehribar, gergedan boynuzu, amber gibi kıymetli materyallerden yapılmış 300 adet tespih yer aldı. Açılışa, Başbakan Erdoğan‘ın yanı sıra, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ile çok sayıda davetli katıldı.

Aşk-I Nebi Ve Zikir Taneleri Sergisi

“KÜLTÜR DÜNYAMIZA ZENGİNLİKLER KATMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

Mehmet Çebi’yi hayranlıkla izlediğini ifade eden Erdoğan, ”Şakayla karışık beni de bu işe alıştırdı, alıştırıyor. İnşallah gelecekte çok daha iyi olacak. Mehmet kardeşimin özellikle bu Aşk-ı Nebi ve Zikir Taneleri Sergisi’ne yönelik attığı adımlar, Türkiye’de bir değişimin, bir dönüşümün zenginleşmesine fırsat veriyor. Serginin hayırlı olmasını, başarılarla dolu olmasını, kültür dünyamıza zenginlikler katmasını temenni ediyorum” diye konuştu. Erdoğan, “Ya Allah, bismillah” diyerek kurdelayı kesti. Sergideki eserleri dikkatle inceleyen Erdoğan, daha sonra Ayan Musiki Topluluğu’nun Aşk-ı Nebi Tasavvuf Musikisi konserini izledi. Sergi, 4 Şubat’a kadar vatandaşlarca ziyaret edilebilecek.

Aşk-I Nebi Ve Zikir Taneleri Sergisi

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *