Banyonuzun Havasını Değiştirecek Fikirler

Banyonuzun Havasını Değiştirecek Fikirler

Banyonuza Yenilik Katacak Fikirler

Evini seven hanımlar, küçük dekorasyon fikirlerinin harika etkiler yapacağını bilir. Stil sahibi evlerin her bölümü özenle dekor edilmiştir. Renklerin uyumu, duvardaki çerçevelerin düzeni, nevresimlerin desenleri, depolama alanlarının dizaynı gibi detaylar, evin karakterini yansıtır.

Mevsimlere ya da ruh halinize göre bu detaylarda küçük değişiklikler yapmak, hem evinizin görünümünü değiştirir hem de oldukça ekonomiktir. Özellikle ev hanımlarının gün içinde sıklıkla vakit geçirdikleri banyolarda yapılan değişiklikler hem yaşam enerjinizi artırıp, güne iyi başlamanızı sağlayacaktır. Banyonuzun havasını değiştirecek uygulaması kolay ve ekonomik fikirleri sizin için derledik.

Banyonuza Yenilik Katacak Fikirler

Siz yaparsınız da güzel olmaz mı?

Banyonuzda değişiklik yapmaya başlamadan önce tam olarak ne istediğinize karar verin. Banyo duvarlarınızın renginden mi sıkıldınız, duş perdenizin eskidiğini mi düşünüyorsunuz veya el havlularını sergileyebileceğiniz şık bir sehpaya mı ihtiyacınız var?

Banyonuzu yenilemek için illa da bir mimara veya ustaya ihtiyacınız yok. Öncelikle Pinterest’te gezinerek kendi albümünüzü oluşturun. Bu albümün içini dudak ısırtan banyo görselleriyle doldurun. Yeterince hayal kurduktan sonra, kendi banyonuza uygulayabileceğiniz fikirleri not edin. Hasır sepetler, geri dönüşümle çok şık aksesuarlara dönüşen kavanozlar, dekupajla yenilenmiş sehpalar…

Banyonuza Yenilik Katacak Fikirler

Mutluluk alışverişi için keşif zamanı!

Bütçenizi belirledikten sonra banyonuzdaki değişim için ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri toplamaya başlayabilirsiniz. Mutluluk alışverişi için bir öğleden sonranızı ayırın ve şehrinizdeki veya semtinizdeki çarşıyı adım adım gezin. Alakasız görünen bir dükkanda gözünüze çarpan küçük bir obje, banyonuzdaki tasarım detaylarının en güçlüsüne dönüşebilir.

Alışverişinizi tamamladıktan sonra evinize dönüp çalışmaya başlayabilirsiniz. Hatta herkesin evde olduğu bir gün ortak bir çalışma programı oluşturarak hem evdeki herkesin sahipleneceği bir banyo dekore edebilir hem de aile bağlarınızı güçlendirebilirsiniz.

Banyonuza Yenilik Katacak Fikirler

Duvarlar üstünüze gelmesin!

Banyoda istediğiniz değişim tasarım detaylarından daha fazlası ise duvarlara el atabilirsiniz. Eski ve kirli bir görünüme sahip duvarlarınıza, yeni nesil su geçirmez duvar kağıtları uygulayabilirsiniz. Çiçek desenli duvar kağıtları vintage bir görünümle banyonuzun havasını tamamen değiştirebilir.

Eğer duvarlarınız seramik ile kaplı ise bütün seramikleri değiştirmek oldukça yorucu ve ustalık isteyen bir iş olabilir. Bunun yerine, banyoda en çok göze çarpan duvardaki bir sıra fayansı değiştirebilirsiniz. Canlık renkteki döşeme taşları ile renkli bir şerit tasarlayarak banyonuza hareketlilik kazandırabilirsiniz.

Banyonuza Yenilik Katacak Fikirler

Yerlere keyifle basın!

Banyo zeminini komple değiştirmek için bu konuda bilgili birinin yardımına ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer zemini değiştirmekte kararlıysanız özel tasarım banyo fayansları ile kendinizi şımartabilirsiniz.

Fayans değiştirmenin maliyetli ve yorucu olduğunu düşünüyorsanız renkli ve stilinize uygun banyo paspasları ile hayal ettiğiniz etkiyi yaratabilirsiniz. Klasik ve eskimiş paspasların, banyonuzun enerjisini daha fazla düşürmesine izin vermeyin. Yeni banyo paspasları ile yerlere doya doya basın.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir