Banyonuzun Daha Uzun Süre Temiz Kalması İçin 4 Etkili İpucu

Banyonuzun Daha Uzun Süre Temiz Kalması İçin 4 Etkili İpucu

Banyo Temizliği

Ev temizliğinde en az mutfak kadar hijyen gerektiren diğer bir yer ise banyo. Duşakabinden küvete, fayanstan dolap düzenine banyo temizliğine dair pek çok ayrıntı var. Peki banyonuzun daha uzun süre temiz kalması için en etkili yöntemler ne? İşte banyo düzeni ve temizliğinin sırları

  • 1- Banyoyu her kullanımdan sonra temizlemek: Duşakabin, klozet, küvet, batarya ve lavabolarda hijyen ömrünün daha uzun olması için doğal temizlik malzemeleri kullanın. Sirke, limon, karbonat ve soda gibi doğal malzemeler; kireç oluşumuna, bakteri ve kirlere karşı son derece etkili olduğundan banyonuzun kısa sürede kirlenmesinin hatta lekelerin yeniden ortaya çıkmasının önüne geçer. Işıldayan batarya ve lavabolar temizlik hissini en iyi yansıtan detaylardır. Bu yüzden banyoyu temizledikten sonra ıslak bırakmamak yani kurulamak da işin püf noktası.

Banyo Havalandırma

  • 2- Banyoyu sürekli havalandırmak: Banyonun nemli havası, kapısının kapalı kalması içindeki havanın kısa sürede boğucu bir hal almasına neden olacağı için temizliğin uzun süre devam etmesini istiyorsanız -temizlikten sonra ve kullanmadığınız zamanlarda- banyonuzun cam (havalandırma kapağı) ve kapısını açık tutarak içerideki havanın yenilenmesini sağlayın.

Banyo Temizliğinde Dolap, Raf ve Çekmecelerin Düzeni

  • 3- Banyo temizliğinde dolap, raf ve çekmecelerin düzeni: Günlük bakım ürünlerini daha kolay kullanım için açık olarak raflara yerleştirin. Ekstra havlu ve tuvalet kağıdı gibi hacimli eşyaları banyo dolabının içerisinde saklayarak karışık ve düzensiz görünümün önüne geçin. Saç, yüz ve vücut için kullanılan bakım ürünlerini ise karmaşaya sebebiyet vermemek için dolap ve çekmecelerin ölçülerine uygun sepet ve akrilik kutular içerisinde saklayın.

Banyo Aksesuarları

  • 4- Banyo aksesuarlarının uyumu: Banyo gibi evin diğer odalarına oranla daha küçük alanlarda bütünlük önemlidir, dolayısıyla birbiriyle uyumlu veya eşleşen ürünler kullanmak banyodaki enerjiyi yükselterek temizlik hissini de artırır. Bu tarzda bir düzen banyodaki her şeyin daha göz alıcı görünmesini sağlayacağı için banyonuza satın alacağınız şeylerin uyum içinde olmasına özen gösterin.

Son olarak sakin ve sıcak bir atmosfer için mumlar, ortama canlılık ve renk katmak için bitkiler, sabunlarınızı içine koyacağınız cam kavanozlarla banyonuza kendinize özel dokunuşlar katın.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir