Banyo Dekorasyonunu Misafire Uygun Hale Getirmenin Püf Noktaları

Banyo Dekorasyonunu Misafire Uygun Hale Getirmenin Püf Noktaları

Banyo ve Lavabo Dekorasyon Örnekleri

Tuvalet ve banyolar, evlerimizdeki kişisel ve mahrem alanlarımızdır. Hem sağlık açısından hem de mahremiyet açısından kişisel kullanıma uygun olmaları gerekmektedir. Bu ihtiyaçtan ortaya çıkan misafir tuvaletleri ise, çoğunlukla amacına uygun kullanılmamaktadır. Ya tuvaletin üstünü sabit bir şekilde kapatıp çamaşır odasına veya depoya dönüştürülmüş, ya da ev halkının kullandığı ikinci bir tuvalet olarak kullanılmaktadır.

Geçmişte, “pudra odası” olarak kullanılan bu küçük lavabolar, kadınların makyaj tazelemek veya kıyafetlerini düzeltmek için kullandıkları hoş görünümlü alanlarmış. Son zamanlarda ise konuk tuvaleti olarak tasarlanmaya başlanmış. Evinizde sık sık misafir ağırlıyorsanız, konuk tuvaletinizin tasarımına önem göstererek misafirleriniz için konforlu bir alan hazırlayabilirsiniz.

Minimal Banyo ve Lavabo Dekorasyon Örnekleri

Göz alıcı ve düzenli bir alan planlayın…

Konuk tuvaletinizin küçüklüğüne bakıp ümitsizliğe kapılmayın. Küçük alanları dekore etmek, büyük alanlara göre çok daha kolay ve ekonomiktir. Birkaç dekorasyon dergisi karıştırarak, Pinterest‘te albümlere göz atarak, misafir tuvaletiniz için harika fikirler bulabilirsiniz. Gösterişli bir konuk tuvaleti, misafirlerinizin kendilerini özel hissetmeleri ve ev sahipliğinize yüz puan vermeleri için tek başına yeter de artar bile.

Renkli Banyo ve Lavabo Dekorasyonu

Biraz tadilat, biraz tasarım…

Konuk tuvaletinde mutlaka olması gerekenler; klozet, lavabo, dolap, ayna ve aydınlatmadır. Eğer bu parçalardan biri eksikse, tuvaletinizin ölçülerine ve baskın olan tasarım detaylarına göre eksik parçayı kolaylıkla temin edebilirsiniz. Tek başına bir ayna bile, konuk tuvaletinizin görünümüne karakter katmaya yetebilir. Eğer tuvaletinizde yeterli alan varsa dekoratif bir aydınlatma seçeneği ile konuklarınız için hoş bir atmosfer hazırlayabilirsiniz. Lavabonuzun altındaki boş alana küçük bir dolap yaptırabilirsiniz. Bu dolaba, misafirlerinizin ihtiyaç duyabilecekleri kişisel bakım malzemelerini yerleştirebilirsiniz.

Sade Banyo ve Lavabo Dekorasyonu

Temizlik yaparken es geçmeyin…

Misafir tuvaletinizi, nasılsa sık kullanılmıyor, diye temizlik rutininizin dışında bırakmayın. Haftalık temizlik yaparken, bu alanı da elden geçirin. Tozlar içerisindeki bir konuk tuvaleti, misafirleriniz üzerinde hiç de olumlu bir etki bırakmayacaktır. Konuk tuvaletinize doğal kokular koyarak, her an mis gibi kokmalarını sağlayın. Düzenli olarak havalandırın. Misafirleriniz gelmeden önce sabunları ve havluları yenileyin. Misafirlerinize kendilerini özel hissettirmek için, her detayı önceden düşünün.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir