Baharı Evinizde Karşılayın: Pembe-Yeşil Dekorasyon Fikirleri

Baharı Evinizde Karşılayın: Pembe-Yeşil Dekorasyon Fikirleri

Pembe Ev Dekorasyon Örnekleri

Meyve ağaçlarının çiçek açmaya başladığı şu günlerde, bahar tertemiz güzelliği ile bulduğu her boşluktan sokuluyor yaşamımıza. Ruhumuzda, günlük programımızda, sokaklarda, parklarda, meyve sebze reyonlarda izlerini görmeyi başladığımız bahar mevsimini, evimizin baş köşesine buyur etmenin de zamanı geldi. Evleriniz dekorasyonunu, tarzını, enerjisini değiştirmek için bahar renklerinden ve desenlerinden ilham alabilirsiniz.

Taze çiçekler, keyifli müzikler, detoks içecekleri ile baharı her taraftan kucaklayın. Fazlalıklardan kurtulun, atmaya kıyamadıklarınızı paylaşın, giymediklerinizi dağıtın, alternatifi olan eşyalarınızı yenileyin. Evinizin kış mevsimi giysileri olan; kalın perdeleri, yün halıları, kışlık battaniyeleri yavaş yavaş toplayıp; güzelce yıkayın, kaldırın ve baharlık eşyalarınızı dolaplardan çıkarın. Bahar alışverişi yapacaksanız listenin başına; pembe ve yeşil renklerini ekleyin. Pembe kırlentler ve yeşil aksesuarlar ile evinizde taze ve enerjik mekanlar hazırlayın.

Yeşil Ev Dekorasyon Örnekleri

Renklerin gücü adına

Baharın ayak izleri olan capcanlı pembe ve yeşil tonlarının evinize adım atmasına izin verin. Bu iki rengi bir arada kullanarak hem trend bir görünüm yakalayabilir, hem de evinize taze bir enerji kazandırabilirsiniz. Odanızın bütün duvarlarını yeşile boyamak yerine sadece bir duvarını boyayabilir veya duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Yeşil duvarınızı, beyaz mobilyalar ve pembe aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Pembeyi rahatlıkla kullanabileceğiniz detaylar; minderler, halılar, perdeler ve kırlentlerdir. Eğer duvarınızda yeşil yerine pembe rengi kullanmak isterseniz, çiçekli pembe duvar kağıtları vintage bir görünüm elde edebilirsiniz. Açık pembeyi tüm yeşil tonları ile birlikte kullanabilirsiniz. Pudra tonları ile yatak odanızda yumuşak ve rahatlatıcı bir görünüm hazırlayabilirsiniz.

Pembe Ev Aksesuarları

Aksesuarlarla tamamlayın

Ev dekorasyonunda feminen dokunuşlardan hoşlanıyorsanız, pembe tonlarındaki aksesuarları bolca kullanmaktan çekinmeyin. Eğer eviniz için bir bahar hediyesi arıyorsanız tercihiniz pembe çerçeveler, pembe vazolar, pembe servis takımları, pembe kadiller, pembe sehpalar olabilir. Yeşil rengi ana renk olarak, odanızdaki tek parçada tercih edebilirsiniz.

Yeşil rengi kullanabileceğiniz eşyalar; berjer takımı, orta sehpa, stor perdeler veya halı olabilir. Yeşilin iddialı netliğini pembe aksesuarlarla dengeleyebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir