Aralık Ayının En İyi Bağımsız Filmleri

Aralık Ayının En İyi Bağımsız Filmleri

Aralık Ayının En İyi Bağımsız Filmleri
Bağımsız filmlerin en yeni ve iyi örnekleri Aralık ayında da SineBU ‘da

Boğaziçi Üniversitesi’nin sinema salonu SineBU’da Aralık ayında Altın Koza ve Altın Portakal’da ödülleri toplayan 5 filmin tamamı; merakla beklenen Kaptan Fantastik; ustalar François Ozon ve Dardanne Kardeşler’in yeni filmleri sinemaseverlerle buluşuyor.

SineBU’da 02 Aralık’ta vizyona girecek filmler, Altın Portakal’da en iyi film, yönetmen ve senaryo ödüllerini toplayan Mavi Bisiklet; Zeki Demirkubuz’un Kader (2006) filmi ile oyuncu olarak sinemaya adım atan Ufuk Bayraktar’ın ilk yönetmenlik deneyimi, Altın Portakal İzleyici ödüllü Kümes ve Altın Koza’da Yılmaz Güney En İyi Film, Siyad En İyi Film ve En İyi Kurgu ödüllerini toplayan Babamın Kanatları

Aralık Ayının En İyi Bağımsız Filmleri

03 Aralık’ta ise bu filmlere ayın en çok merak edilen filmlerinden Kaptan Fantastik ve birinci dünya savaşı ertesinde geçen, trajik bir çıkmazı konu edinen Frantz ekleniyor. Ütopya ve distopya arası gidip gelen akışı ile Kaptan Fantastik, Cannes FF’nde belirli bir bakış bölümünde en iyi yönetmen ödülünü kazanmıştı.

François Ozon hayranlarının mutlaka izleyeceği Frantz ile Dardanne Kardeşler’in yeni filmi Unkown Girl yine yönetmenlerin sinemasını takip edenler için kaçırılmayacak bir deneyim.

Aralık Ayının En İyi Bağımsız Filmleri

SineBU’nun Aralık ayı boyunca sinemaseverlerle buluşturacağı diğer yapımlar arasında; Yeşim Ustaoğlu’nun yeni filmi Tereddüt, ikinci dünya savaşı sonrası atmosferde evliliğe zorlanmış bir kadının, çevresinin baskısına rağmen âşık olduğu bir başkası ile kaçmaya çalışmasını konu alan ve Film Cannes FF’nde Altın Palmiye için yarışan From the Land of the Moon, Cannes FF’nde Yenilikçilik ödülünü alan Albüm yer alıyor.

Aralık Ayının En İyi Bağımsız Filmleri

Yönetmen Mehmet Can Mertoğlu 05 Aralık’ta SineBU’da izleyicilerle buluşacak

İlk filmi ile Yeni Romanya Sineması üzerine ekleyip çıkardıklarıyla kendine özgü denebilecek bir dil yakalayan Albüm filminin yönetmeni Mehmet Can Mertoğlu da 05 Aralık, Pazartesi günü saat 19.00’daki film gösteriminden sonra söyleşi için SineBU’da izleyicilerle buluşacak.

Bilet ücretleri:

  • Tam 12TL
  • Personel 8TL
  • Öğrenci 3TL
  • Sinema Kulübü bü(s)k Üyesi 2TL

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *