Ankara’nın Gizli Cenneti Eğriova Tabiat Parkı

Ankara’nın Gizli Cenneti Eğriova Tabiat Parkı

Eğriova Tabiat Parkı Doğal Güzellikleri

Ankara Beypazarı’nda yer alan ve 2011 yılında tabiat parkı olarak tescillenen Eğriova Parkı, muhteşem doğası ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan bir yer. Dört mevsimde de ayrı manzaralarla büyüleyen park, birçok doğa sporuna, yürüyüşlere, göl gezintilerine ve fotoğraf çekimlerine de izin veriyor. Birçok bitki ve hayvan çeşidini de barındıran tabiat parkında, özellikle şehrin içine kapanıp kalmış çocuklar ve yetişkinler için bir nefes alıp, doğayla bütünleşme fırsatı yakalanıyor. Ankara’nın gizli cenneti Eğriova Tabiat Parkını keşfetmek isteyenler ise yazımıza göz atıyor.

Eğriova Tabiat Parkı Bisiklet Turları

Doğa fotoğrafçılığı, piknik, trekking ve doğa sporları için aranan adres

Ankara’nın yoğun ve kalabalık şehir yaşamından kaçıp, doğaya sığınmak isteyenler için kaçırılmaz fırsatlar sunan Eğriova Tabiat Parkı, doğa yürüyüşleri ve doğa sporları için de ideal bir yer. Özel ayrılmış bir alan olmamakla birlikte, parkta bulunan göl etrafında ya da kendi seçtiğiniz bir alanda kamp yapmak da mümkün. Farklı bir tatil ya da hafta sonu kaçamağı düşünenler için de kamp seçeneği önemli bir alternatif oluşturuyor. Fotoğraf tutkunları için ise her mevsim farklı güzel olan, fakat özellikle sonbahar ve kış mevsiminde görsel şölen sunan tabiat parkının her bir köşesini fotoğraflamak paha biçilemez. Piknik yapmak isteyenler için de imkanlar sunan park, keyifli bir hafta sonu aktivitesine olanak tanıyor.

Eğriova Tabiat Parkı Sarıçam Ormanları

Çevresi Sarıçam ormanları ile çevrili doğa harikası

Etrafı sarıçam ormanları ile çevrili park, birçok farklı ağaç türüne de ev sahipliği yapıyor. Bozkırın Karadeniz iklimine döndüğü bir alanda bulunan tabiat parkı, gri şehir yaşamından yeşil doğa hayatına geçişi sağlayan bir yer. Çok bilinmemesi ve birçok insan tarafından henüz keşfedilmemiş olması, buranın bir nevi “saklı cennet” olarak kalmasına neden olmuş.

Eğriova Tabiat Parkı, geniş bir alana yayılmış, birçok yaylayı bünyesinde barındıran; göleti, çeşit çeşit ağaçları, yeşil-sarı alanları ile her mevsim farklı bir güzelliği sunan bir yer. Hafta sonu piknik etkinlikleri, küçük bir doğa kaçamağı için kamp alanları, doğa yürüyüşleri, trekkingler ve fotoğraf çekme etkinlikleri için kaçırılmaz imkanlar sunuyor.

Eğriova Tabiat Parkı Kamp Alanı

Şehrin karmaşasından, stresli hayatın koşuşturmacalarından yorulup doğaya sığınmak isteyenler ve betonlar arasında büyüyen çocuklarını tabiatla tanıştırmak isteyenler için ilk fırsatta ziyaret edilmesi gereken bir yer.

Eğriova Tabiat Parkı İletişim

  • Adres: Karaşar Mahallesi, Beypazarı/Ankara

Eğriova Tabiat Parkı Konaklama

Seyahat Editörü Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir