Amigurumi Sevimli ve Eğlenceli Bir Hobi!

Amigurumi Sevimli ve Eğlenceli Bir Hobi!

Amigurumi Kaplumbağa

Kış mevsimi gelince atkı bere örmek demode oldu, amigurumi ile yeni örgü trendini yakalayın. El işlerine biraz meraklıysanız, neşeli işleri seviyorsanız ve yeni bir hobi arıyorsanız sizi “amigurumi” ile tanışmaya davet ediyoruz. Örgü oyuncak tekniği anlamına gelen Amigurumi, Japonca’da tığ veya şiş ile örülmüş anlamındaki ami kelimesi ile içi doldurulmuş oyuncak anlamındaki nuigurumi kelimelerinin birleşiminden ortaya çıkan bir kelime.

Amigurumi Kuzu Yapımı

Son zamanların en trend hobilerinden biri olan Amigurumi, harika dekoratif ve hediyelik oyuncaklar hazırlamanıza yardımcı olacak bir hobi. Rengarenk ipleri tığ veya şiş ile örerek hayal gücünüzü harekete geçirip size özgü bebekler, hayvanlar, karakterler tasarlayabilirsiniz. Ördüğünüz oyuncakların içini dolgu malzemeleri ile doldurarak, üç boyutlu karakterler elde edebilirsiniz.

Amigurumi Kuş Yapımı

Kolay öğrenilebilir bir hobi olan Amigurumi için özel üretilen göz, burun ve aksesuarları kolaylıkla satın alabilirsiniz. Tamamen özgün oyuncaklar için; keçe, kumaş parçaları, düğmeler, fiyonklar gibi evdeki malzemeleri de kullanabilirsiniz. Sevdikleriniz için, onlara benzeyen komik figürler tasarlayarak özgün hediyeler hazırlayabilirsiniz. Amigurumi yapmaya başlamak için tek ihtiyacınız olan şey gerekli malzemeleri edinmek ve örnekleri inceleyerek ilk oyuncağınızı tasarlamaya başlamak. Çocuklarınız veya kendiniz için el yapımı oyuncaklar hazırlamak için haydi iş başına…

Amigurumi Oyuncaklar

Amigurami için ihtiyaç duyabileceğiniz malzemeler:

Rengarenk örgü ipleri
Annenizin örgülerinden kalan ip yumaklarına el koyun, onlara fena halde ihtiyacınız var. Kalın ve yumuşak iplerle harika oyuncaklar tasarlayabilirsiniz. En sevdiğiniz animasyon filminin karakterlerini yeniden şekillendirebilir veya ev dekorasyonunuza renkli imzalar atabilirsiniz.

İplerinize uygun bir tığ
Seçtiğiniz ipin kalınlığına uygun bir tığla örmeye başlayabilirsiniz. Çalışmanızı aynı kalınlıktaki ip ve aynı ölçüdeki tığla bitirmek tasarımınızın kusursuz görünmesini sağlar. Yeni nesil tığlar, kaymayan yapıları ile daha rahat bir örgü deneyimi sunmaktadır.

Sağlıklı bir dolgu malzemesi
Eğer amigurimu oyuncağınızı çocuklar için hazırlıyorsanız mutlaka sağlıklı bir dolgu malzemesi ile doldurun. Anti bakteriyel silikon elyaflar sağlıklı bir seçenek olarak tavsiye edilmektedir.

Bolca süsleme malzemesi
Plastik gözler, renkli nakış ipleri, keçe parçaları, düğmeler veya boyalar oyuncağınıza göz, ağız, burun yapmak için elinizin altında bulunması gereken malzemelerdir. Kumaş yapıştırıcıları sayesinde istediğiniz malzemeyi kolaylıkla oyuncağınıza yapıştırabilirsiniz.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir