Diyarbakır Mutfağını Sevenler İçin Tavacı Recep Usta-Etiler

Diyarbakır Mutfağını Sevenler İçin Tavacı Recep Usta-Etiler

tavacı recep usta alkolsüz restoranlar 2

Recep Usta (Recep Budak) 1961 yılında Diyarbakır’da doğdu. Aşçılıktan asıl ustalığa; gerdan haşlama ile başladı. Şairin “Ben seninle Veysel Karani’de haşlama yeme ihtimalini sevdim” dizesinde ki bahse konu olan yer Recep Usta’ya ait olan Veysel Karani’de ki restorandır.

1983 yılında kendi restoranında tavacılık işine başladı. Tava, Kaburga Dolması, ve Gerdan Haşlama’yı başta Diyarbakır olmak üzere Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerine sipariş üzerine gönderen ve tanıtan kişidir.

Diyarbakır’a gelip de Tavacı Recep Usta’da yemek yemeyen kişi sayısı çok azdır. Bu aşırı talep üzerine Recep Usta’yı diğer illere taşıma kararı aldı ve ilk yer olarak Ankara seçildi. Reşit Galip Caddesinde ki yer 18 Şubat 2002’de faaliyete geçti. Nisan 2005 tarihinde İstanbul Suadiye 20 Ağustos 2007’de ise Etiler şubesi açıldı.

Etiler’de bulunan şubesi 3 katlı ve toplamda 350 kişilik kapalı 500 kişilik açık alan kapasitesi vardır. Recep Usta’nın Etiler şubesinde de diğer şubelerinde özellikle tava ve dondurmalı irmik tatlısınız tadına mutlaka bakmalısınız.

Adres : Nispetiye Caddesi Lavinya Sokak. No:1 Etiler Beşiktaş / İstanbul
Tel : 0212 280 04 24
Fax : 0212 279 94 94

tavacı recep usta alkolsüz restoranlar 1

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir