Alkolsüz Mekanlar: Lokma Cafe & Restaurant

Alkolsüz Mekanlar: Lokma Cafe & Restaurant

Alkolsüz-Kahvaltı-Mekanları-Lokma-Cafe-RumeliHisarı

Boğaz Manzaralı Alkolsüz Mekanlar: Lokma Cafe & Restaurant

İstanbul’da bazı semtler kendilerine has yemek veya lezzetle ön plana çıkıyor. Mesela Bebek, yaz akşamlarıyla; Florya, kebapçılarıyla; Nişantaşı, kafeleriyle. İşte bunlardan biri de Rumelihisarı, o ise kahvaltısıyla meşhur…

Yazdan kalma sıcak havaların sonlarını yaşadığımızın farkındayız. Sıcak havaların tanını çıkarmanızı önerdiğimiz şugünlede, Rumelihisarı’nda Lokma Cafe & Restaurant, büyük ilgi görmeye başladı. Lokma, açık ve kapalı iki ayrı yeriyle, yerden hafif yüksekliği sayesinde, çok güzel bir manzara imkanı sunuyor. Ahşap masa ve sandalyeleriyle House Cafe’leri, Kitchenette’leri anımsatıyor.

Masaların arası geniş olduğu için, kalabalık olsa dahi hiç rahatsızlık duymuyorsunuz. Ferforje sandalyeler ahşap masalarla, ahşap sandalyeler ferforje ayaklı masalarla birleştirilmiş, ağaç kovuğundan koltuk ve ferforje salıncak gibi değişik mobilyalar kullandı. Girişte solda ise, kocaman bir kütüphane var çeşitli dergilerden; Britannica ansiklopediye kadar gerçek anlamda bir kütüphane mevcut.

Alkolsüz-Kahvaltı-Mekanları-Lokma-Rumeli-Hisarı

İSTANBUL’U TADIYORUM GÖZLERİM KAPALI

Lokma‘nın geniş bir kahvaltı menüsü var. Kahvaltı menüsünde 75 çeşit lezzet seçeneği bulunuyor. Yumurta çeşitleri, börek çeşitleri, kahvaltılıklar, ne ararsanız var. İstediğinizi listeden seçiyorsunuz. Sucuklu yumurtalı, nutella’lı, bal-kaymaklı, kaşar ve beyaz peynirli, salatalık-domates söğüşlü, jambonlu mükemmel bir kahvaltı yapabilirsunuz. Ekmekleri de kendilerine özel, hem esmer hem beyaz var; ekmeklerin yanında simit de geliyor. Yemeğinizin sonunda ödediğiniz rakam size fazla gelmiyor; çünkü manzarasıyla, servisiyle, ortamıyla bu fiyat sizi rahatsız etmiyor. Bir detay da servis yapılan tabaklar çeşitli boylarda kare ve dikdörtgen modern tabaklarda sunulan yemekler daha bir güzel görünüyor. “İstanbul’u tadıyorum, gözlerim kapalı” sloganıyla yola çıkan Lokma’da kahvaltının dışında da birbirinden özel 200 seçenek bulunuyor. Lezzetli çeşitleriyle öğle ve akşam yemeklerinizi de büyük bir şölene çevirebiliyorsunuz.

Colombian Supremo, Kenya AA, Maxican Altura gibi yöresel kahve çeşitleri ile Bunny Bosphorus, Anti Nikotin ve alkolsüz Mojito’nunda aralarında olduğu yaklaşık 35 çeşit soğuk içecek ve 9 çeşit yöresel kahve çeşitleriyle de damaklarınızda farklı tatlar bırakmanıza yardımcı oluyor. 500 m2 alan üzerine kurulu olan Lokma’da şimdiden yerinizi ayırtın deriz.

Boğaz manzarası, o civarda büyük problem olan otopark sorunu da ücretsiz vale ile çözülmüş. Burada hem kaliteli, hem huzurlu hem de sevdiklerinizle keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Alkolsüz Mekanlar” ile ilgili diğer yazılarımız için tıklayın.

Lokma Rumeli Hisarı
Telefon: 0212 265 71 71
Adres: Yahya Kemal Cad. No:18 Rumelihisarı, İstanbul

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir