Alexander McQuenn 2020 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu

Alexander McQuenn 2020 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu

Alexander McQueen 2020 İlkbahar – Yaz Beyaz Elbise ve Siyah Takım

Paris Moda Haftasında koleksiyonunu sunan Alexander McQueen, 2020 ilkbahar – yaz sezonuna yön veriyor. Siyah – beyaz bir siluet çizen marka, iklim değişikliğine dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Gerek nostalji yüklü dantelleriyle bir hayal dünyasına gerek siyah deri parçalarıyla keskin görünümler sunan markada tesettürlü kadının da seveceği birçok harika tasarım var. Gelin, onlara daha yakından bakalım..

Alexander McQueen Siyah Deri Beyaz Dantel Detaylı Elbise

Kıskanılan Dantel ve Deri Buluşması

Alexander McQueen sezonun en trend parçasına imzasını attı. Siyah deri ile buluşan beyaz danteller, zıtlığın bir aradaki uyumunu tekrar kanıtladı. Bir yanıyla güçlü bir yanıyla oldukça romantik bu görünüm o kadar sevildi ki, şimdiden birçok marka taklitlerini çalışmaya başladı.

Alexander McQueen Siyah – Beyaz Çizgili Pantolon – Ceket ve Elbise

Takımları Sporlaştıran Çizgiler

2020 ilkbahar – yaz sezonunda bildiğimiz çizgiler, beklenmedik görünümlerle karşımıza çıkıyor. Alexander McQueen tasarımlarında da gördüğümüz siyah – beyaz şeritler, pantolon – ceket ve elbise tasarımlarında kendini gösteriyor. Sportif halleriyle bildiğimiz çizgiler, bu parçalarda, gerek kabarık kolları gerek bele dolanan kemerleri ile klasik bir stil sunuyor.

Alexander McQueen Dantel İşli Bluz ve Ceket

Beyaz Dantel İşleri Sandıktan Çıktı

Alexander McQueen, siyah – beyaz bir koleksiyon sunsa da detaylara takılan güzellikleriyle bambaşka tasarımlar karşımıza çıkarıyor. Bu detayların başında el işi danteller, tığ işleri geliyor. Kontrast renklerle tesettürlü kadının da ilgisini çekecek maksi boy trençkotun etek ucundan kendini gösteren danteller; siyah klasik takımın içinden göz kırpan dantel ayrıntılı beyaz gömlek; beyaz pantolon – ceket takımında kendini gösteren yumuşacık danteller şeritler sezonda çok kıskanılacak.

Alexander McQueen Maxi Trençkot ve Pardösü

Maksi Trençkot ve Pardösünün Yeni Yüzü

Kontrast rengiyle keskin çizgiler sunan sportif trençkot ve bembeyaz görünümüyle elbise havasına bürünen pardösü… Alexander McQueen dış giyim parçalarıyla tesettürlü kadının da dikkatini çekmeyi başardı. Kusursuz iki tasarım, bir tarafı aydınlık bir tarafı karanlık yüzüyle, ilkbahar – yaz sezonuna güçlü adımlarla girmeye hazır.

Alexander McQueen, Kuşgözü Detay Deri Ceket ve Deri Çanta

Kuşgözü Deri Ceket Modası

Alexander McQueen, 2020 ilkbahar – yaz sezonuna kuşgözü detayını ekleyerek yeni bir akım başlatıyor. Birçok tasarımda bu ayrıntıyı kullanan marka, özellikle deri maksi boy ceketi ile ikonik görünüm sevenlere göz kırpıyor. Kuşgözü detayını çantalarında da kullanmayı tercih eden marka, farklılık arayanlara selam veriyor.

Alexander McQueen El İşleme Pantolon – Ceket ve Elbise Tasarımları

El İşlemeli Kusursuz Tasarımlar

Gümüşle dövülen el işleriyle kusursuz bir pantolon – ceket tasarlayan Alexander McQueen, benzer bir deseni maksi boy elbisesinde de kullanıyor. İşçiliğin harika örnekleri olan bu parçalar, sezonun ‘en’lerinden olmayı başarıyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir