Aker, Designers Corner Etkinliğinin İlkini Gerçekleştirdi

Aker, Designers Corner Etkinliğinin İlkini Gerçekleştirdi

Aker Designers Corner Kuaybe Gider

Aker Bağdat Caddesi Mağazasın’nda

Designers Corner Etkinliğinin İlkini Gerçekleştirdi

Türkiye’nin köklü markalarından Aker, yeni nesil tasarımcılarla sektöre yeni bir soluk getiriyor. Aker Bağdat Caddesi Mağazası’nda, 19 Mart Çarşamba günü YesilTopuklar.com ekibinin de davetliler arasında olduğu “Designers Corner” etkinliğinin ilkini gerçekleştirdi…

Aker Designers Corner Kuaybe Gider

İpeğe değer katan tasarımlarıyla kadın moda severlerin yakından takip ettiği Aker, Bağdat Caddesi’ndeki yeni mağazasında Designers Corner uygulamasının ilkini başlattı. Marka bu projeyle; genç tasarımcıların koleksiyonlarını, belirli süreler içerisinde Bağdat Caddesi mağazasında satışa sunuyor. Designers Corner projesi, genç tasarımcıların daha geniş bir kitleye ulaşabilmesini sağlamayı hedefliyor.

Aker Designers Corner Kuaybe Gider

Designers Corner’ın ilk konuğu tasarımcı Kuaybe Gider

Aker’in Designers Corner projesinin ilk konuğu sade, sofistike ve zarif bir tasarım çizgisiyle tanınan Kuaybe Gider oldu. Güncel olandan ziyade eskinin izlerini taşıyan zamansız parçaları öne çıkaran Kuaybe Gider kendi tasarımlarını; özgün, abartıdan uzak ve eskiye dönük olarak tanımlıyor. Etkinlik, açılış kokteylinin ardından, Aker Yönetim Kurulu Üyesi Burak Akyar’ın projeyle ilgili bilgi verdiği konuşmayla devam etti.

Aker Designers Corner Kuaybe Gider

Ünlü tasarımcı Kuaybe Gider‘in 2014 ilkbahar yaz “retrospektif” koleksiyonu; 1970’li yılların izlerinin hakim olduğu, retro esintileriyle öne çıktı. Tasarımcının koleksiyonunda; romantik fırfır detaylı elbiseler, bol büzgülü etekler, oversize yelekler ve trençler, renkli parçalar ve 70’lerin olmazsa olmazı yüksek bel pantolonlar dikkat çekti.

Aker, Designers Corner projesini farklı tasarımcıların koleksiyonlarına yer vererek sürdürecek.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir