Akdeniz Kadını Stili İçin Gereken 4 Parça

Akdeniz Kadını Stili İçin Gereken 4 Parça

Suud Collection Haki Trenç

Organik kumaşlar, minimalist renkler ve doğal aksesuarlar… Akdeniz kadınının stil kodlarını yazan üç etken. Kavurucu sıcakların en iyi görünümlerini yansıtan zahmetsiz kombinlerin şimdilerde cazibesi bir başka.

Güneyli kadının stilinde baş rol oyuncuları her zaman keten ve pamuk gibi organik dokulu parçalar. Bu stilin özünü yansıtan renk paleti ise sarı, siyah ve toprak tonları. Gelin, güneşi selamlayan Akdeniz stili için gereken 4 ana parçayı keşfedin.

Mina Aişe Siyah Ekose Keten Kap

Siyah Keten Kap

Beyaz ve bej ile yan yana gelerek ikonik havasını güçlendiren siyah keten kaplar, Akdeniz stilinin özünü yansıtıyor. Kap, ceket, kimono gibi yazlık dış giyim parçalarına etki eden siyah ketenler, doğallıkları sayesinde güneşe karşı durabiliyor. Sıcak havada siyah mı giyilir endişesi bırakmayan bu görünümün serin kalma sırrı da şu: Sandalet, çanta ve keten kap siyah; ana parçalarınız (yani pantolon, tişört, şal gibi) beyaz/bej olacak.

HE-QA Haki Beli Büzgülü Elbise

Yeşil Doğal Elbise

Akdeniz stilinin kadınları için zahmetsiz parçalar, eforsuz kombinler çok önemli. Az kafa yormalı ama bir araya getirdikleri tasarımlarla da ikonik görünebilmeliler. Bunun içinse kurtarıcı, 2019 yazının en popüleri olan akışkan elbiseler.

Refka Haki Yeşil Elbise

Kumsalları olduğu gibi metropolü de ele geçiren bol tasarımlar, sıcak yaza direnmeyi başarırken nefes alan kumaşlarıyla serin bir fikir oluyor. E tabi, doğallık söz konusu olduğunda da bitki örtüsünün yeşilinden kendine pay çıkarmayı ihmal etmiyor.

Qooq Store Sarı Tunik Pantolon kili Takım

Güneş Sarısı Takım

Akdeniz kıyılarını güneş rengiyle selamlamaya hazır olun. İster çok uzaklarda ister hemen kumsalda, bu sıcak trendi güneyli kadının görünümleriyle yansıtın. Tunik – pantolon takımlarında sarının üstün oyunculuğunu görürken; terletmeyen kumaşlarla tasarlanan bu parçalar, eforsuz bir stilin anahtarını veriyor.

Myzen Hardal İkili Takım

Kendini güneşe teslim eden Akdeniz kadını, kombinlerini doğal aksesuarlarla tamamlamayı unutmamalı. Mesela, krem, taba gibi toprak tonlarıyla seçeceği sandalet ve hatta kolyelere hasır çantalar eşlik etsin. Etnik detaylı, nakışlı aksesuarları da gözden çıkarmayın.

Suud Collectıon Çizgili Elbise

Çizgili Gömlek Elbise/Tunik

Akdeniz kadının stilinde abartılı desenlere yer yok. İncecik çizgiler, küçük parçalarda puantiyeler, yüksek dozda etnik desen ve yine bohem mikro çiçekler… Tam anlamıyla kombine yedirerek kullanılan desenli parçaların yeri başka. Siz de bunun için ya çizgili bir gömlek elbise ya da etnik desenli bir parçayı dolaplara katın. Krem ve bej gibi zemin üzerindeki kızıla kaçan turuncular ve yine bu renk pamuk şallar hasır aksesuar eşleşmeleriyle tam Akdeniz kadını olacak.

Esra Keküllüoğlu Çıtır Desen Elbise

Desenli Elbise – Esra Keküllüoğlu: Satın Al

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir