Acınızı Doğal Yollarla Dindirecek 5 Ağrı Kesici Besin

Acınızı Doğal Yollarla Dindirecek 5 Ağrı Kesici Besin

Baş Ağrısı

Günlük hayatta çoğu insan baş ağrısı şikayetinden muzdariptir. Kimi zaman diş ağrısı çekerken kimi zaman da ağrıyı bütün vücudunda hisseder. Bu ağrılar kişinin yaşam kalitesinin düşmesine sebep olur. Ağrının geçmesi için genellikle kimyasal madde içeren ilaçlara başvurulur. Peki bunun yerine bilim insanları tarafından da önerilen doğal besinleri tercih etmeye ne dersiniz? Sizi ilaçların yan etkisinden uzaklaştırırken hem ağrı kesici özelliğiyle acınızı dindirecek hem de şifa verecek besinleri bir araya getirdik. İşte doğal yollarla ağrı kesici 5 besin…

Baş Ağısı İçin Çörekotu

Baş Ağısı: Çörekotu

İçerdiği anti inflamatuar sayesinde güçlü bir ağrı kesici özelliğine sahip çörekotunun içerdiği hammaddelerde aynı zamanda aspirin ilacı da üretilir. Alternatif tıp uzmanları bu yüzden çörekotunun tüketilmesinin daha sağlıklı olduğunu vurgular. Çörek otu baş ağrısını kesmede birebirdir.

Karanfil

Diş Ağısı: Karanfil

Diş ağrısına iyi gelen karanfil yağı, anestezik ve antiseptik özelliklere sahiptir. Eugenol denilen güçlü bir madde içerir. Bakteri öldürmeye yarayan bu madde diş macunlarında da vardır. Kuru karanfil ağrıyan bölgeye konup bekletilirse o bölgeyi uyuşturarak ağrı hissini azaltır.

Badem - Bitter Çikolata

Vücut Ağrısı: Badem ve Bitter Çikolata

Kas ve kemik sistemi için olmazsa olmaz ek takviyelerden biri magnezyum. Bunu vücuda sağlayacak olan besinler ise badem ve bitter çikolata.

Acı Biber

Depresyon Kaynaklı Ağrılı Kırgınlıklar: Acı Biber

Yapılan araştırmalarda acı biberin ham maddesi olan kapsaisin, sinir nöronlarını tetikler ve depresyon ruhsal bunalım, stres gibi hastalıkların enden olduğu ağrılı kırgınlıkları dindirir. Sinir sistemini güçlendirir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir