Abiye Elbise Seçiminde Bu Hatalara Düşmeyin!

Abiye Elbise Seçiminde Bu Hatalara Düşmeyin!

Tesettür Abiye Modellerinde Yanlış Seçim

Tesettür Abiye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar!

Herşey çok güzel gidiyor… Elbisenizi, ayakkabınızı, eşarbınızı seçtiniz… Ama size ufak bir uyarımız var. Tüm abiye modellerini sevebilirsiniz ama dikkat etmeniz gereken konu şu ki, her parça her ortama uygun düşmeyebilir. Örneğin bir kır düğününde swarovski taşlı bir elbisenin giyilmeyeceği gibi.

Özellikle tesettür abiye seçimini yaparken katılacağınız davetteki konumunuzu iyi belirlemeniz gerekli. Uzaktan akrabanızın düğününe hazırlanırken, kız kardeşinizin düğününe hazırlanır gibi seçim yapamazsınız. Aslında işte bu kadar basit. Doğru yerde, doğru seçim! Tamam, kabul edelim ki bu gibi yanlış seçimleri hepimiz yapıyoruz ancak kendimize itiraf etmekte zorlanıyoruz.

İşte en sık yapılan hatalar:

Yanlış kıyafet seçimi: Yapılan ilk hata şüphesiz yanlış bir seçimden geçer. Trend bir parçayı üzerinizde taşımak uğruna kendi vücudunuza uygun olmayan bir abiye elbise tercih etmeyin. Ayrıntılara dikkat ederek trendlere değil, vücut şeklinize göre bir abiye elbise tercihinde bulunmaya gayret edin.

Çok renkli giyinmek: Bu sezon yine renkler ön olanda ancak bu, özel bir gece elbisesini baştan aşağıya rengarenk tercih edeceksiniz demek değil. Büyük bir hata yapmamanız için tavsiyemiz klasik renklerden şaşmamanız. Özel gün ve gecelerde de renkli giyinmek isteyebilirsiniz ancak çok renkli giyinmek şık bir görüntüyü garantilemez aksine kötü görünmenizi sağlar. Abiye elbisenize renk katmak için en fazla üç farklı renk ile görünümünüzü canlandırabilirsiniz.

Karışık desenleri birarada kullanmak: Yeni sezonda karışık desenleri bir arada kullanmak çok moda. Ancak bunu uygulamak büyük bir cesaret istiyor. Özellikle abiye giyimde desenli kumaşlar tercih etmek demek, büyük bir risk almak demek. Büyük desenlerle küçük desenleri harmanlamak iddialı görünmeyi gerektiriyor. Eğer kilo probleminiz varsa büyük desenlerden kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Tesettür Abiye Modellerinde Yanlış Seçim

Yanlış aksesuar seçimi: Abiye bir kıyafeti tamamlayan en önemli nokta aksesuar seçimidir. Eğer ayağınızı rahatsız eden bir abiye ayakkabıyı sadece moda diye alıyorsanız bu büyük bir hata olur. Ayrıca yine vücut şeklinize uygun olmayan çantalar ve yürümekte zorlandığınız ayakkabılar görünümünüzü mahvedebilir. Bu sebeple taşıyabileceğiniz aksesuarlar tercih edin.

Gözü rahatsız eden ayrıntılar: Özel gecelerde özel bir kıyafet giymeyi herkes ister ancak aşırıya kaçmanın demode bir görüntü doğuracağını unutmayın. Özellikle tesettürlü hanımlara tavsiye ederiz ki her düğüne kız kardeşinizin düğünü gibi gitmemeniz. Abartılı türbanlar, makyajlar, ışıltılı parlak kıyafetler bir dostunuzun düğününe katılırken tercih etmek için fazla değil mi? Bu sebeple yakınlık derecenize göre bir kıyafet tercih ederek hazırlanmanız çok daha doğru olacaktır. Zarif sade bir abiye elbise ile pek çok özel geceye katılabileceğinizi unutmayın.

Tesettür Abiye Modellerinde Yanlış Seçim

Abiye üzerine ferace: Abiye elbiseler çok güzel, çok şık… Peki, bu kıyafetlerle dış mekanda özellikle kadın-erkek karışık ortamlarda giyinmek ne kadar doğru? Sizce de bu görüntü rahatsız edici değil mi?

Biz tesettürlü hanımların dikkat etmesi gereken ince noktalar var ki bazen bu konuları göz ardı edebiliyoruz. Ancak biz üzerine basarak bu konuyu vurgulamak istiyoruz. Rengarenk ve ışıl ışıl kıyafetlerinizi hanımlar arası özel gün ve gecelerde kullanmanız çok daha asil bir görüntü sağlayacaktır. Abiye elbiselerle evden çıkmanın en pratik ve en zarif yolu ise feraceler… Yaz ya da kış hiç fark etmez. Güzel, uzun bir ferace ile her mevsim özel organizasyonlara katılabilir ve kadın-erkek karışık ortamlarda kullanabilirsiniz. Bizden söylemesi…

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir