Akıllı Telefon Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler!

Akıllı Telefon Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler!

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknolojinin sürekli geliştiği son yıllarda üst düzey markalar da akıllı telefon konusunda oldukça sıkı bir rekabet içerisine girdi.

Neredeyse 6 ayda bir yeni bir markanın yeni bir modeli piyasaya sürülürken 2013′ ün son çeyreğinde sizler için bu yılın en popüler, fonksiyonel, şık ve kullanışlı telefonlarını inceledik. Akıllı bir telefona sahip olamadan önce önerilerimize göz atmanızı tavsiye ederiz. YesilTopuklar.com’un teknoloji editörü sizler için yazdı! Gelin, şimdi birlikte inceleyelim…

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

iPhone 5S

iPhone kuşkusuz son 3-4 yıla akıllı telefonlar arasında damga vuran marka olarak başı çekmekteydi. iPhone 4 ile başlayan müthiş yükseliş 4S ile kendini pekiştirdi ve akıllı telefon piyasasında toplumun bir numaralı tercihi haline geldi. Merakla beklenen 5, 4S kadar sükse yaratamasa da iPhone markası yine ağırlığını piyasaya koydu.

Bir ay öne piyasaya sürülen 5S ise iPhone kullanıcılarının yine gözdesi olarak devam etti. 5 ile arasında çokta belirgin bir fark olmayan 5S daha hızlı işletim sistemi ve özellikle gold olarak adlandırılan modeli ile bayanların beğenisini kazanmasını fazlası ile bildi.

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Samsung Galaxy S4

Apple‘ ın en büyük rakibi olarak görünen Samsung Galaxy S serisinin son modeli S4 ile sınırları zorluyor.

S3 ile iPhone’ a büyük bir darbe vuran Samsung S4 ile iPhone 5 ve 5S’ e aynı darbeyi vuramasa da Samsung kullanıcılarını tatmin etmeyi başardı. Özellikle çok gelişmiş ekran görüntüsü ve kamerası ile size kaliteyi hissettiriyor.

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

HTC One

HTC isim olarak iPhone ve Samsung’ dan biraz daha geride kalsada ONE modeli ile inanılmaz bir çıkış yakaladı ve dengeleri alt üst etmeyi başardı.

Hatta yapılan komplike araştırmalara göre yayın editörleri tarafından bu yılın en iyi telefonu olarak seçildi. Yüksek ekran kalitesi, hızı ve kaliteli kamerasının yanı sıra Beats Audio ortaklığından muhteşem bir ses seviyei ve kalitesine sahip.

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy S serilerinin yanı sıra iş dünyasını elinde tutan bir model ile Galaxy NOTE sayesinde Samsung genel toplamda ilk sırayı elinde tutuyor. Note daha büyük daha hızlı daha fonksiyonel, ufak bir tablet edasında kullanıcılarına hizmet ediyor.

İş dünyasında ki bay ve bayanlara daha çok hitap eden bu model büyüklüğü ile ufak elleri olan bayanlara biraz zorluk çıkartabilir. Çünkü gerçek anlamda diğer üst düzey modellere göre daha büyük boyutlara sahip olan NOTE 3 inanılmaz fonksiyonelliği ile bu açığını rahatça kapatabiliyor.

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Xperia Z1

Sony teknoloji dünyasının büyük dedesi gibi kabul edilebilir. En eski teknoloji firmalarından olan Sony Xpreia modeli ile akıllı telefon piyasasında kendine yer buldu.

James Bond’ un oyuncusu Daniel Craig ile yapılan reklam filmi ile de güzel bir tanıtım yapan Sony Xpreia Z1 ile 2013′ ün son çeyreğinin son bölümünde büyük yankı uyandıracak gibi. Henüz lansmanı yapılan telefonun bir eski modeldeki gibi yine su ve toz geçirmemesi ve çok üst düzey kamerası akıllı telefon alacaklara bir diğer seçenek olarak sunulabilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir