6 Farklı Şal ve Eşarp Bağlama Yöntemi

6 Farklı Şal ve Eşarp Bağlama Yöntemi

2018 Şal ve Eşarp Bağlama Modelleri

Yeni dönemin öne çıkan şal bağlama modelleri ile yenilikleri keşfetmeye hazır mısınız?

Ufak dokunuşlarla değişen, farklı yöntemlerle şekillenen şal ve eşarp bağlama yöntemlerindeki ayrıntıları keşfedin!

2018 Şal ve Eşarp Bağlama Modelleri

Şal: Tuğba Venn

Eşarp Üstüne Şal

Yepyeni bir şal bağlama şekli son zamanların gündeme oturan görünümü oluyor. Bone edasıyla sıkı sıkıya bağlanan eşarpların üzerine tek kat şifon şallar geliyor. Şifon şalın incecik görüntüsünden kendini belli eden eşarplar sıra dışı bir görünümü yansıtıyor. Bu bağlama yönteminde kimi zaman eşarp yerine eşarp kalınlığındaki renkli boneler de kullanılıyor.

2018 Şal ve Eşarp Bağlama Modelleri

Şal: Tuğba Venn

Şal İçinde Şekillenen Eşarp

Kat kat bağlama yöntemlerinden biri de şalların içinde şekillenen eşarp görünümleri oluyor. Büzgü yapılarak bone gibi gösterilen ipek eşarpların üzerine pamuklu ya ipek şallar bağlanıyor.

2018 Şal ve Eşarp Bağlama Modelleri

Şal: Inayah

Omuzları Örten İnayah Görünümü

İnayah markasının lookbook görünümleriyle özdeşleşen bu bağlama yönteminde, büyük bir şal seçmek gerekiyor. Yüzü ortaya çıkaran sıkı bir bağlama biçiminde şalın ucu öne atılırken genişçe tutularak, omuzları örtmesi sağlanıyor.

2018 Şal ve Eşarp Bağlama Modelleri

  • Vişne Şal: Merve Dağlı – Satın Al
  • Zebra Desenli Şal:  Merve Dağlı – Satın Al

Çabasız ve Minimal Görünüm

Son günlerin belki de en beğenilen şal bağlama biçimlerinde, çabasız görünümler dikkati çekiyor. Eşarp ve şallar, düşük topuzlar, hatta “hiç” topuzlarla kullanılıyor. Bununla beraber şal uçları asla üçgenleşmiyor. Ucundan biraz katlanarak bağlanan şallar, artık katlanmıyor, tek kat olarak, uçları yuvarlak şekilde bağlanıyor. İki ucu arkadan tutturulan ya da tek ucu önde bırakılan bu bağlama biçimlerinin konforu ise paha biçilemez.

2018 Şal ve Eşarp Bağlama Modelleri

Şal: İpekevi

Tek Ucu Önde Minimal Görünüm

Ofis yaşamında, toplantılarda ve özel günlerde daha klasik bir şal bağlama yöntemi için minimal görünümler kullanmak gerekiyor. Bu sadelikten yana ama aynı zamanda da şık görünüm için tek ucu arkaya atarak zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bununla beraber şalın bir ucunu kısa bir ucunu uzun bırakabilir, sonrasında kısa ucu içe doğru sıkıştırıp, sadece uzun ucunu öne alabilirsiniz.

2018 Şal ve Eşarp Bağlama Modelleri

Şal: İpekevi

Şal Uçları Omuzları Düşen Yeni Görünüm

Şal bağlama teknikleri yepyeni bir görünüm daha gündeme geldi. Çene altından sıkı sıkı bağlanan şalın iki ucu arkadan düğüm yapılmadan hafifçe omuzlara bırakılıyor. Omuzlara bırakılırken de dar değil, genişçe omuzları içine alacak şekilde kumaşı yaymak gerekiyor. Omuzlara oturtulan şalın böylece düşmesi ya da bozulması zorlaşıyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir