5 İlkbahar Besini İle Zayıflayın!

5 İlkbahar Besini İle Zayıflayın!

Zayıflatıcı 5 İlkbahar Besini

Her mevsim farklı nimetleri de beraberinde getiriyor. Her biri ayrı renk, her biri ayrı şifa…

Şu günlerde pazarlarda, manavlarda kendini yeni yeni gösteren meyve ve sebzelerden kilo vermeye yardımcı olanları, faydalarıyla birlikte sizler için derledim. Her birinin vücudunuzu arındırması, size sağlık katması dileğimle…

Zayıflatıcı 5 İlkbahar Besini

1-Çilek: Potasyum içeriğiyle tansiyonu düzenlemeye, C vitamini ile enerjik olmaya yarayan çileğe kim hayır diyebilir ki? Çilek ayrıca gerek kokusuyla gerek tadıyla mutluluk hormonu salgılayarak diyete keyif katıyor. Ara öğünde 1 kase yoğurdun içerisine 10-12 çilek, 2 kaşık yulaf ve tarçın ekleyerek, sağlıklı, besleyici ve ferah bir tat elde edebilirsiniz. Böylece ara öğünlerde enerji içeriği yüksek abur cuburlar ve atıştırmalıklardan uzak kalarak kilo verebilirsiniz.

Zayıflatıcı 5 İlkbahar Besini

2-Erik: Hemen hemen herkesin çocukluğunda severek tükettiği yeşil erik, tam olgunlaşmadığı için neredeyse hiç şeker içermediğinden, diyetlerde sınırsız yenebilecek tek meyve. Elbette tuz eklemeden! Mevsim geçişlerinde tembelleşen barsaklara da lifli yapısı sayesinde iyi gelmekte.

Zayıflatıcı 5 İlkbahar Besini

3-Taze bakla: Birçok vitamin ve minerali bir arada bulunduran bakla,aynı zamanda iyi bir protein kaynağı. 6-8 yemek kaşığı zeytinyağlı taze bakla 1 kase yoğurtla birlikte tüketildiğinde, hem düşük enerjili bir öğün yapılmış olacak hem de göbek yağlarının erimesi kolaylaşacak.

Zayıflatıcı 5 İlkbahar Besini

4-Enginar: İçeriğindeki ciarin adlı etken madde ile güçlü bir antioksidan sebze olan enginarın, faydaları saymakla bitmez. Lifli ve proteinli yapısıyla ilkbahar diyetlerinin vazgeçilmez sebzesi enginarın adeti sadece 60 kalori. Ana öğünlerde yiyeceğiniz 2 adet garnitürlü enginar ile hafif ve sağlıklı beslenerek zayıflayabilirsiniz.

Zayıflatıcı 5 İlkbahar Besini

5-Kiraz: İdrar söktürücü özelliğiyle vücuttan zararlı toksinleri uzaklaştırarak detoks etkisi gösteren kiraz, karın bölgesindeki yağları azaltıyor. Düşük şeker içeriğiyle, insülin direnci ve diyabette de tüketilebilinir. Ara öğünde 1 çorba kasesi miktarı geçmeyecek şeklide tüketilmeli.

Diyetisyen Kübra Bal’dan randevu almak için www.kubrabal.com adresini ziyaret edebilir veya 0216 428 36 84’ü arayabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir