5 Adımda Stilinize En Uygun Dış Giyim Modelini Seçin

5 Adımda Stilinize En Uygun Dış Giyim Modelini Seçin

Nili Lotan Kaban - HVN Trençkot

Retro, neşeli, konfor sever, minimalist ya da güçlü… Bu kelimelerden biri eminiz ki stilinizi anlatan anahtar kelime. Eğer seçiminizi yaptıysanız şimdi yazımızda yer alan 5 adıma ilk adımı atın, dolaplara eklemeniz gereken ‘o parçayı’ keşfedin.

Rahat ve Sportifseniz: Şişme/Kapitone Montlar

Bol jean’ler, oversize kazaklar, çeşit çeşit sneaker’lar her zaman çekim alanınızdaysa, anlaşılan rahatlığı çokça seven bir sportifsiniz. Evde geçen karantina günlerinde de sıcacık konforlu parçalara iyiden iyiye bağlanmış bile olabilirsiniz.

Normcore Kapüşonlu Kapitone Mont

Normcore Mont
Normcore Mont

O halde yapmanız gereken hiç rahatınızı bozmadan dış giyimde de ultra konforu sağlamak. Pofuduk şişme montlar, şişme yelekler, kapitoneler mutlaka ama mutlaka dolaplarınızda olmalı. Renklerde ise enerjinizi yükselterek sportifliğinizi vurgulayacak kırmızı, yeşil, turuncu ya da sarılar şart.

Mango Peluş Yelek ve Palto

Mango Palto
Mango Yelek

Retro Severseniz: Peluş Kürkler

Kendinizi sürekli olarak geniş yakalı gömlekler, kabarık elbiseler, kadife ceketler, kürklü paltolar ya da İspanyol paçalar içinde buluyorsanız, retro stilinizle dikkati çekiyorsunuz demektir. E o zaman dış giyimde de aynı manzara hâkim olabilir. Bunun için sezonda alternatif çok. Öncelik shearling, peluş mont ve yeleklere göz atın. Biraz daha cesursanız renkli yapay kürkleri deneyin ya da yakası kürklü kabanlara, renkli kürkleri olan montlara göz atın.

Manuka Kaban
Melike Tatar Kaban

Neşeli ve Pozitifseniz: Renkli Kaşe Kaban

Rengarenk kazaklar, ekoseli trikolar, çizgili gömlekler, patchwork hırkalar, desenli atkılar soğuk mevsimlerde en sevdiklerinizse bir o kadar neşeli bir o kadar pozitifsiniz diyebiliriz. Dış giyimde de aynı enerjiyi yakalamak için renkli kaşe paltoları kombinlerin baş rolü yapmaktan çekinmeyin. Mesela tatlı sarı bir kaban mevsimin tüm kasvetini kenara atıp güneş gibi parlamanız için birebir. Diğer seçenek olarak da ekose ve kazayağı desen kabanları listenize ekleyin. Renkli kişiliğinizi desenleriyle güçlendirecek sıcacık parçalar sizin için birebir.

Kassl Editions Trençkot - Max Mara Kaban

Minimal ve Sakinseniz: Devetüyü Trençkot/Palto

Yaz – kış kahve tonlarından vazgeçemiyor, ton sür ton giyinmeyi seviyor, olabildiğince düz ve sade parçaları mı seviyorsunuz? Öyleyse sakin yapınıza eşlik eden minimal stilinizle şıklığı yansıttığınız aşikâr. Bu da demek oluyor ki, dış giyimde kilit parçaları seçmeniz en uygunu.

Kayra Trençkot
Kayra Kaban

Deve tüyü oversize kaşe palto, kahverengi kuşaklı bir kaban ya da bej rengi natürel bir trençkot. Hepsi de sizin favoriniz olabilir.

The Row Panço

Güçlü ve İkonikseniz: Karanlık Pelerin/Panço

Karakteristik siyah botlar, takım parçalar, oversize gömlekler, blazer’lar, triko elbiseler… Stilinizi oluşturan bu gibi güçlü parçalarla doluysa dolabınız, güçlü ve ikonik duruşları sevdiğinizi açığa çıkarabiliriz. Peki dış giyimde de aynı karakteri yansıtmamak olur mu, olmaz.

Terzi Dükkanı Kaban - Tığ Triko Panço

Terzi Dükkanı Kaban
Tığ Triko Panço

Simsiyah, koyu yeşil ve duman grisi oversize paltolar ilk hedefiniz. Bunun yanı sıra panço ve pelerinler tam da size göre.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir