5 Adımda Rüya Gibi Kombin Nasıl Hazırlanır?

5 Adımda Rüya Gibi Kombin Nasıl Hazırlanır?

Tesettür Giyim Modelleri 2016-2017

Stil sahibi bir görünüm için uğraş verdiğiniz tesettür kombinler, bir türlü istediğiniz etkiyi göstermiyor mu?

Saatlerce belki de günlerce doğru parçaları bir araya getirmek için harcanan zaman ve ardından gelen bıkkınlık halleri. Bir şeyler muhakkak ters gidiyor olmalı. Sizler için hazırladığımız ipuçlarına göz atarak hatanın nerede olduğunu yakalayın. İşte 5 adımda rüya gibi tesettür kombin oluşturmanın püf noktaları.

Tesettür Abiye Elbise Modelleri

Zaman+Mekan+Mevsim+Yaş+Beden

Kombin oluşturmadan önce kesinlikle dikkat edilmesi gereken kurallar var. Bunları sıkça duyduğunuz için kısaca, birer cümleyle geçeceğiz. Öncelikle ilk akla gelmesi gereken yer, zaman ve mekandır. Hazırladığınız parçalarla nereye gideceksiniz, gündüz için mi gece için mi, ofise mi yemeğe mi alışverişe mi davete mi spora mı? Bunu takip eden diğer bir zaman faktörüyse mevsim! Ve tabii ki yaşınıza ve bedeninize göre giyinmeniz gerekiyor. En doğru parçalar bir araya gelse bile bu kurallara uymadan giyinirseniz şıklığını geri plana iter ve tüm emekleri mahvedersiniz.

Tesettür Abiye Elbise Modelleri 2016-2017

Gold Abiye: Mevra – Satın Al

Bu saydıklarımıza örnek oluşturabilecek kombin önerisi işte tam yukarıda yer alıyor. 20 ila 30 yaşları arasını hedefleyen bu kombin şık bir davet için ideal parçaları barındırıyor. Evet yaş, zamam ve mekana uygun düşen bu kombinde diğer aradığımız özellikler ise mevsim ve beden. Ortalama vücut hatlarına uygun düşecek olan bu kombini ara mevsimlerde kullanılabilecek şekilde hazırladık. Yani bu kombin tam da sonbahar mevsiminde kullanılabiliyor olması özelliği ile de gayet başarılı.

Tesettür Abiye Elbise Modelleri

Kim Olduğunuza Karar Verin

Kombinlerinizi oluştururken kim olduğunuza karar verin. Özellikle tesettürlü kadınların bu konuya eğilmeleri şart. İçinde kendinizi rahatsız hissetiğiniz parçalarla iyi görünmeniz mümkün değil. Daracık bir etek, kısa pantolon, bol bağlanmış bir şal giyseniz bile aykırı duruşundan dolayı bir türlü rahat edemez, şıklığınıza gölge düşürürsünüz!

Tesettür Giyim Modelleri 2016-2017

Sportif, Bohem, Retro ya da Şık?

Kombinlerinizin bir stili olmalı. Sportif, bohem, retro, gotik ya da şık. Zaman ve mekana göre stilinizin ne olacağına karar verin. Seçimlerinizde stilinize uyum sağlayacak parçaları seçin. Yıkılan moda kurallarında ayrı stilleri bir arada kullanmak olsa da ince çizgileri geçmeyin. Baştan aşağı sportif kombinin altında sırıtacak feminen bir topuklu hoş olmayacaktır.

Tesettür Abiye Elbise Modelleri 2016-2017

Mürdüm Abiye: SomFashion – Satın Al

Peki ama nasıl sorusu akıllara gelebilir işte bu yüzden ana teması “şık” olamak olan nefis bir kombin hazırladık. Özellikle sonbahar davetleri için son derece uygun olacak bu kombin nerede durduğunu çok iyi biliyor. Kararsızlıklara asla yer vermediğimiz bu kombinle son dakika davetlerinde dahi son derece şık görünebilirsiniz.

Tesettür Giyim Modelleri 2016-2017

Sezon Trenlerini Takip Edin

Birçoğumuz ister istemez moda trendlerine uyum sağlıyoruz. Alışveriş yaptığımız her mağaza sezonun parçalarını, öne çıkanlarını ve renklerini barındırdığından buna uyum sağlıyoruz. Ancak siz yine de demode olmuş, modası geçmiş parçalardan uzak durun. Modanın güçlü ve ince parçalarını keşfedin. Tüm kombinde ufak bir iddialı parça yüksek modayla buluşturacak.

Tesettür Giyim Modelleri 2016-2017

Renkleri Doğru Kullanmayı Öğrenin

Renk uyumunun kombinlerdeki yeri her zaman apayrıdır. Rüya gibi bir kombin için yapmanız birbiriyle muhteşem uyum sergileyen renkleri bir arada kullanmalısınız. Sofitike bir görünüm için tonlama trendini benimseyin. Birbirine yakın renk tonları, sıcak ve soğuk renklerin karmaşasını keşfedin. Canlı, göz alıcı renkleri birlikte kullanmaktan kaçının. Baştan aşağı yakın tonlamalarla oluşan kombinler muhakkak elegan görünüme ulaştıracaktır.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir