3 Farklı Cilt Tipine Göre Doğal ve Etkili 3 Yüz Maskesi Tarifi

3 Farklı Cilt Tipine Göre Doğal ve Etkili 3 Yüz Maskesi Tarifi

Yüz Maskesi Tarifleri

Cildinizin fazla yağlı olmasından şikayetçiyseniz, bununla birlikte sık sık sivilce ve siyah nokta sorunu yaşıyorsanız veya hava şartlarının da etkisiyle zaten kuru olan cildiniz pul pul dökülüp, çatlamalar oluşuyorsa ya da her ikisinden aynı anda müzdaripseniz yani karma bir cildiniz varsa size harika önerilerle geldik. Yaz gelmeden düğün, mezuniyet  programları başlamadan önce doğal yollarla evde cilt bakımı yapmak istiyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun. Her evde olan malzemelerle doğal yüz maskeleri hazırlayarak, hem cildinizi temizleyip arındıracak hem de siyah nokta, sivilce gibi sorunlarınızdan kurtulacaksınız. Şimdi 3 farklı cilt tipine göre doğal ve etkili 3 yüz maskesi için tariflere geçebiliriz.

Yağlı Cilt Tipine Yüz Maskesi

Yağlı Ciltlere Uygun Yüz Maskesi Tarifi

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu

Yapılışı:

Tepeleme kaşık dolusu yoğurt, silme tatlı kaşığı karbonat ve taze sıkılmış limon suyunu kase içerisinde dikkatli bir şekilde karıştırın. Ardından karışımı cildinize bastırmadan güzelce sürün ve bu şekilde 15-20 dakika kadar bekletin. Sonrasında ılık suyla, parmak uçlarınızı dairesel şekilde hareket ettirerek ve çok bastırmadan durulayın. Bu maskeyi haftada 1 gün uygulayın.

Kuru Cilt Tipine Göre Yüz Maskesi

Kuru Ciltlere Uygun Yüz Maskesi Tarifi

Malzemeler:

  • 1 yumurta sarısı
  • 1-2 çay kaşığı bal
  • 1-2 tatlı kaşığı limon suyu

Yapılışı:

Yumurta sarısını ve balı macun kıvamına gelene kadar çırpın. Eğer cildinizde sivilce de varsa taze sıkılmış limon suyu ekleyin. Temiz yüze çok bastırmadan sürün ve bu şekilde en az 20 dakika bekleyin. Ardından ılık suyla durulayın. Durularken parmak uçlarınızla dairesel hareketler yaparak, bastırmadan temizlemeye özen gösterin. Haftada 1 olacak şekilde düzenli olarak kullanıldığında göz altı morluklarını iyileştiriyor, yaşlanma karşıtı bir etki oluşturarak yeni kırışıklıkların oluşma riskini en aza indiriyor.

Karma Cilt Tipine Göre Yüz Maskesi

Karma Ciltlere Uygun Yüz Maskesi Tarifi

Malzemeler:

  • 1/2 muz
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Yapılışı:

Muzu çatalla güzelce ezin ve püre haline getirin. Bal ve sirkeyi ilave edip güzelce karıştırın. Bastırmadan, dairesel hareketlerle maskeyi temiz cilde uygulayın ve bu şekilde 20-30 dakika kadar bekletin. Ardından ılık suyla güzelce durulayın. Haftada 1 ya da 2 kez düzenli olarak kullanıldığında kısa süre içinde etkisini gösteriyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir