3 Boyutlu Gerçeklik Teknolojisi İle Almak İstediğiniz Mobilyaları Evinizde Görün

3 Boyutlu Gerçeklik Teknolojisi İle Almak İstediğiniz Mobilyaları Evinizde Görün

Tepe Home Masa Sandalye Takımı

Pandemi döneminde dijitalleşme süreçlerine hız veren ve art arda yenilikçi uygulamaları tüketicisinin hizmetine sunan Tepe Home, müşterilerinin alışveriş deneyimini daha kolay ve keyifli hale getirmek için yaptığı geliştirmelere bir yenisini daha ekledi. Tepe Home ürünleri artık, www.tepehome.com.tr adresinde sadece fotoğrafları ile değil aynı zamanda 3 boyutlu görselleri ile sergileniyor. Aynı zamanda bu ürünler; web sitesinde yer alan artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak istenilen alana, gerçek boyutu ile sanal olarak konumlandırabiliyor. Buna ek olarak mimarlar da Tepe Home’un web sitesindeki “mimarlara özel” alanına üye olarak bu dosyalara rahatlıkla ulaşabiliyor ve kendi müşterilerinin evlerini projelendirirken kullanabiliyorlar.

Tepe Home Köşe Koltuk Takımı

Tepe Home ürünlerinin üç boyutlu görsellerini, web sitelerindeki ilgili ürün sayfalarına yüklediklerini belirten Tepe Home Genel Müdürü Levent Çapan “Müşterilerimiz, beğendiklerini bir ürünün evlerinde ya da ofislerinde nasıl duracağını o ürünü satın almadan önce görebiliyorlar. Dijital bir tüketici deneyimi sunduğumuz bu uygulamada, mobil cihazlarınızdaki kameralar yardımıyla bir mobilyayı istediğiniz alana gerçek boyutu ile yerleştirebiliyorsunuz. O mobilyanın evinizdeki diğer ürünlerle bütünlüğünü inceleyebiliyor, ekran fotoğrafı çekerek farklı ürün alternatiflerini birbiri ile karşılaştırabiliyorsunuz. Böylece, ürünün yaşam alanınızda nasıl görüneceği konusunda kafanızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırmış oluyorsunuz” açıklamasında bulundu.

Mobilya alışverişlerinde müşterilerin en çok zorlandıkları süreçlere kolaylık sağlamak için ne yapabiliriz sorusuyla yola çıktıklarını belirten Çapan “Alışveriş deneyimini farklı bir boyuta taşımak ve tüketicilerimizin hayatlarını kolaylaştıran uygulamalar geliştirmek için AR-GE süreçlerimiz ve yatırımlarımız devam edecek” dedi.

Tepe Home 3D İncele Uygulaması (Genç Odası)

Nasıl Çalışıyor?

Mobil cihazlarınızla www.tepehome.com.tr adresine girerek beğendiğiniz ürünün sayfasına gidiyorsunuz. Ürün fotoğraflarının sonunda yer alan önce 3D İNCELE seçeneğine tıklıyorsunuz. Bu alanda, beğendiğiniz ürünü 360 derece döndürerek, büyütüp küçülterek detaylı şekilde inceleyebiliyorsunuz. Ardından da aynı ekran üzerinde yer alan ‘Evinizde görün’ butonuna tıklamanız uygulamaya erişiminiz için yeterli! Sonrasında kameranız açılıyor ve mobil cihazınızı bu ürünü koymak istediğiniz alana doğru çevirerek, parmağınızla ürünü yerleştirerek mevcut mobilyalar ile bir arada nasıl durduğunu görebilirsiniz. Geriye son aşama kalıyor. Ürün hayal ettiğiniz ve dilediğiniz gibi ise Tepe Home mağazalarından veya www.tepehome.com.tr adresinden satın alabilirsiniz.

Tepe Home 3D İncele Uygulaması (Kitaplık ve Dolap)

Artırılmış Gerçeklik Uygulamasının Sağladığı 6 Fayda

  • 1-Mevcut mobilyalarınız ile hangi ürünlerin daha güzel görüneceğini seçebilirsiniz. Alacağınız ekran görüntüleri ile beğendiğiniz birden fazla ürünü karşılaştırabilirsiniz.
  • 2-Ürünün %100 boyutunu görerek fiziksel alanınızın yeterli olup olmadığını anlayabilirsiniz.
  • 3-Çok yakında gelecek güncelleme ile; döşemeli ürünlerde farklı renk kumaşlarla giydirebilir, yaşam alanınız için en uygun kumaşı belirleyebilirsiniz.
  • 4-Mobil cihazınızdan rahatlıkla kullanabileceğiniz uygulama sayesinde seçtiğiniz ürünü 360 derece döndürerek, büyütüp küçülterek inceleyebilirsiniz.
  • 5-En önemlisi ise beklenmeyen ve istenmeyen sonuçları ortadan kaldırarak güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
  • 6-Son olarak, bu eğlenceli uygulamayı kullanarak keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir