3 Adımda Diyet ve Spor Yapmadan Kilo Verin!

3 Adımda Diyet ve Spor Yapmadan Kilo Verin!

Kilo Verme

Sağlıklı bir vücut ağırlığını korumak için çeşitli kilo kontrolü yöntemleri kullanmak hayati önem taşır. İnsanlar kilo vermeye çalışırken uygun şekilde diyete odaklansalar da, birkaç gün sonra bırakabiliyor. Uzun süre diyeti devam ettiremeyen ve diyeti yarıda bırakan birçok kişi için fazla çaba sarf etmeden kilo verebilecekleri detaylar bulunuyor. İşte katı diyet programlarına gerek kalmadan uygulanarak kolayca kilo vermenin yolları

Nefes Egzersizi

1 – Nefes egzersizi

Yapılan araştırmalara göre nefes egzersizi yapan grubunun hiç bir diyete gerek kalmadan kolayca zayıfladığı görülmüştür. Nefes egzersizini doğru yapmanın en temel kuralı göğüsle değil diyaframla nefes alıp vermektir. Bu şekilde doğru nefes alarak en başta sindirim sistemi olmak üzere vücudunuzun daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayabilir ve kilo verebilirsiniz.

Kontrast Duş

2 – Kontrast duş

İkinci yöntem en kolay yöntemler arasındadır. Ünlü yaşam ve beslenme uzmanı Dr. Pierre Dukan‘ında kitabında bahsettiği gibi duş bitimine yakın şok etkisi yapmak ve vücudu şaşırtmak için önce soğuk ardından hemen sıcak su uygulayın. Böylelikle hem fazla kilolardan hem de vegetovasküler difonksiyon, obezite, aritmi, primer hipertansiyon ve selülit gibi birçok sağlık sorunlarından kolayca kurtulabilirsiniz.

Masaj

3 – Masaj

Daha çok vücudun bölgesel olan inatçı yağlardan kurtulmak için en etkili yöntemlerden biri de bölgesel olarak uygulanan masajdır. Son zamanlarda aromatik yağlarla daha çok sık yapılan masaj ile inatçı ve birikmiş yağların parçalanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca masaj yağı, kan dolaşımına ve vücudunuz da olan ağrıları da yok ederek rahatlamanızı sağlar.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir