2020’nin Trend Rengi Mavinin 5 Farklı Tonuyla 5 Farklı Stil

2020’nin Trend Rengi Mavinin 5 Farklı Tonuyla 5 Farklı Stil

Betül Gedik: Terzi Dükkanı Mavi Sweat

Yüksek moda, yeni yılın trend rengini mavi olarak ilan etti. Kombinlere olduğu kadar ruha da huzur getirmeyi planlayan bu renk, adeta bir terapist gibi stillere dokunuyor. Kobalt, kraliyet, petrol, bebe, lacivert, azur, saks, parlament ve daha birçok isimle anabileceğimiz mavi, hangi tonuyla hangi mekana yakışıyor? Gelin, tesettür kombinlere de fazlasıyla yakışan bu rengi 5 farklı stille yorumlayalım.

Seçil Mavi Ceket - LC Waikiki Siyah Elbise

Seçil Ceket
LC Waikiki Elbise

Ofiste Resmi Şıklık: Klasik Mavi Ceket & Siyah Elbise

Yeni yılın rengi klasik mavi, çalışan tesettürlü kadınlar için harika bir alternatif. Bir yanıyla ciddi bir yanıyla oldukça canlı bir tavrı yansıtan bu renk, mesai saatlerine fazlasıyla yakışıyor. Bu asil mavinin yanına da resmiyeti bozmayan siyahlar yanaşıyor. Mesela, siyah elbisenizi sezonun da modası olan klasik mavi blazer ceketler ile kombinleyin. Ve ceket dışındaki her parçayı siyahla tamamlayın. Böylece hem zayıf ve ince gözükür hem de maviyi ön plana çıkararak etrafa yaydığı enerjiyi güçlendirin. Özellikle bir toplantı günü mutlaka bu ikiliyi deneyin.

Aleyna Atalar: Garzia Atalia Tunik ve Pantolon - Fresh Scarf Şal

Aleyna Atalar:  Tunik ve Pantolon – Garzia Atalia /  Şal – Fresh Scarf

Kampüste Cool Stil: Soft Mavi Tunik & Slouchy Jean

Mavinin en naif ve en soft tonları gençlerin kampüs stiline eşlik etmek için hazırda bekliyor. Öncelikle, koleksiyonlarda sıkça yer alan bebe mavisi tonlarındaki bir tuniği dolaplara eklemek gerek. Okul yolunda cool bir havayı yakalamak için tuniğinizi sezonun modası slouchy jean’ler ile eşleştirin. Şalınızı ve çantanızı gri renginden yana kullanıp beyaz sneaker ile tamamlayın. Mavinin tonlarından uzaklaşmadan ferah ve sportif bir stil yakalayın.

Aybüke Nur Demirci: Koupe Mavi Sweatshirt - Pull&Bear Çiçekli Etek & Camper Sneaker

Aybüke Nur Demirci: Sweatshirt – Koupe / Etek – Pull&Bear / Sneaker – Camper

Hafta Sonuna Neşe: Koyu Mavi Sweat & Çiçekli Etek & Renkli Çanta/Çorap

Mavinin sadece huzur veren tarafını değil; oldukça neşeli ve enerjik yanını da kombinlere yansıtmak gerekiyor. Bunun için de hafta sonuna özel renkli eşleşmeler yapmadan olmaz. Mesela klasik mavi tonların bir sweatshirtü, içinde hafiften mavilik barındıran çiçek desenli bir etekle kombinleyin. (Yaz sezonunda bunu çizgili parçalarla yapıp marin stili de yapabilirsiniz.) Beyaz sneaker’lar ile sarı bir çorap; belki de kırmızı minik bir çanta ya da en pratiği renkli bir şalı boynunuza dolayabilirsiniz. Ancak bu renkli görünüm için sadece bir parça seçimi yapmayı unutmayın.

Betül Gedik: Kadriye Baştürk Mavi Peluş Kaban - Terzi Dükkanı Mavi Takım

Betül Gedik:  Kaban – Kadriye Baştürk / Takım – Terzi Dükkanı

Sokak Stilinde Ton Sür Ton Maviler & Beyazlar

Günlük hayatın koşturmacasında maviyi en garanti görünüme sokan stil ‘ton sür ton’dur. Haftanın her günü ve her anında sizi yarı yolda bırakmayan bu görünümü birçok kombin fikriyle kullanabilirsiniz. Mesela, mavi bir tunik – pantolon takımını kendinden birkaç ton açık şal ile kombinleyin. Detaylarda ise beyaz ve krem gibi nude tonlar kullanın. Bir başka seçenek de tatlı mavi peluş bir kabanı beyaz triko, beyaz çizme ve nude çantalarla kombinlemek olabilir. Bu elegan ve ferah görünümler sizi her mekanda tarzınızla fark ettirecek.

Sevinç Karhan Huuq Design Elbise

Sevinç Karhan: Elbise – Huuq Design / Şal: Saint Loui Official

Davet Stili: Lacivert Elbise ile Monokrom

Maviden ayrılıp kendi dünyasını kurmayı başaran lacivert, özel gecelerin ve davetlerin baş roldeki ismi. Tek başına bir elbiseyi şık havaya sokabilen bu renk, başka kimseye de ihtiyaç duymuyor. Örneğin, lacivert şık bir gece elbisesini kombinlerken mümkün olduğu kadar sadeliğe önem verin. Yine aynı renkte bir şal (saten gibi ışıltıyı yansıtan dokular kullanabilirsiniz) ve aynı renk ayakkabı ile kombinleyin (İkinci alternatif teninizle aynı renk nude bir topuklu). Gümüş takılar seçerek kombini göz alıcı bir hale sokun.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir