2020’nin En İyi Renk Birlikteliği: Yeşil ve Gri Nasıl Kombinlenir?

2020’nin En İyi Renk Birlikteliği: Yeşil ve Gri Nasıl Kombinlenir?

Yeşil Tesettür Kombin 2020

Yeni yılın en iyi renk birlikteliği, yeşil ile gri trend alarmı veriyor. Huzur ve sakinlik hissi uyandıran ikili, pozitif imajıyla tesettür kombinlere farklı birçok olasılık sunuyor. Detoks etkisiyle imajınızı tazeleyecek ‘yeşil ve gri nasıl kombinlenir‘ sorusunun cevabını gelin bu yazımızda bulun.

Yeşil Tesettür Kombin 2020

Farklı Dokuları Karıştırın

Yeşil ve gri ikilisini kombinlerken ilk aklınıza gelmesi gereken farklı dokuları eşleştirmek. Örneğin, gri yeşil bir kazağı gri bir yağmurlukla; yeşil şifon bir elbiseyi yün gri paltoyla ya da yeşil deri pantolonu gri bir triko ile bir araya getirmek gibi… Aksini düşünürsek, yeşil triko bir etekle yeşil kazak iyi görüntü vermediği gibi, modaya uyayım derken kombin faciasına yol açabilir.

Gri Yeşil Tesettür Kombinler

  • Kombin Detayları:
  • Kaban: Mango
  • Kazak: Mango
  • Etek: Mango
  • Çanta: Mango
  • Ayakkabı: Du Jour Paris
  • Şal: Armine

Ekstra Uyuma Girmeyin

Gri – yeşil kombinler yaparken dikkat edeceğiniz bir diğer nokta, ekstra uyuma girmemek. Mesela, yeşil kazak ile gri kazak kombini yapıyorsanız, ayakkabım yeşil; çantam da gri olsun demeyin. Bu tarz bir kombinde yeşili tek başına bırakmak ya da sadece şal ve eşarbınızda kullanarak bütün algısı oluşturmanız gerekiyor.

Yeşil Trençkot Modeli

Siyah ve Beyazdan Yardım Alın

Ekstra uyuma girmemeniz gereken yeşil ve gri ikilisinde, zor durumda kaldığınız an siyah ile beyaza sarılın. Mesela, gri bir jileyi kombinlerken beyaz kazakla eşleştirin ve yeşil kullanın. Ayakkabı olarak da yine beyazı kullanabilir, paltonuzu gri ya da siyahtan seçebilirsiniz. Her koşulda bu ikili sizi zorladığı an kombinlerde renk olarak saymadığımız siyah ve beyazdan yardım alın.

Yeşil Tesettür Kombin Önerileri

Denim Parçaları Dahil Edin

Yeşil ve gri ikilisi, hem şık hem sportif stillerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hafta sonlarına uyarlamak isteyeceğiniz bu yakın arkadaşları kombinlerken denim parçalardan da yardım alabilirsiniz. Mesela, bol bir jean pantolon ya da kot etek ile beyaz gömlek üzerine yeşil kazağı eşleştirin. Üzerine gri oversize palto, siyah şal ve çanta, beyaz sneaker ile görünümü tamamlayın.

Yeşil Tesettür Kombin Önerileri

Ayrıntıları Öne Çıkarın

2020’nin en trend renk eşleşmesine ön hazırlık yapmak için ayrıntılarla yola koyulun. Mesela, gri bir triko takım kombini yapın. Gri şal ve çanta ile bütünlük sağlayıp beyaz kapitone mont ile beyaz sneaker’ı yardıma çağırın. Kombini tamamlarken upuzun yemyeşil bir atkıyı boynunuza dolayın. Detay olmasına rağmen gri zemin üzerine şahane görünecek yeşil atkınızla soğuk havanın tadını çıkarın.

Yeşil Gri Ekoseli Trençkot

Ekose Desenlerle Yakın Arkadaşlık

Gri ve yeşil eşleşmelerin ekose desenlerle olan bağına şahit olun. Genellikle ekoselerin gri rengiyle olan bütünlüğüne yeşil eşlik edecek desek daha doğru. Örneğin, gri yoğunluğu olan ekose desenli bir paltoyu ya da ekose desenli bir etek belki de bir pantolonu kombinlerken hiç düşünmeden yeşili kullanın. Yüksek ihtimalle yünlü ya da kalın kumaşlarla tasarlanmış olan bu parçanızı, triko kazaklarla kombinlemeyi unutmayın.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir