Yeşiltopuklar Online Alışveriş

2019’un Öne Çıkan Başörtüsü Bağlama Biçimleri

2019’un Öne Çıkan Başörtüsü Bağlama Biçimleri

Şal ve Eşarp Bağlama Şekilleri

Dünya modasını dahi etkisi altına alan başörtüsü bağlama biçimleri, 2019’da farklı görünümlerle karşımıza çıktı. Özellikle bizleri oldukça geçmişe götüren ve oldukça şaşırtan çene altından bağlanan eşarplar markaların look’larında da yerini aldı. Fenomen isimlerin şapkalarla kullandığı nostaljik bağlamalar kimi zaman eleştirileri üzerine çekerken topuzsuz bağlamaların sevilmesi takdir topladı. Ütüsüz görünümdeki tek kat bağlamalardan en risksiz klasik bağlamalara kadar adından söz ettiren biçimlere gelin göz atalım.

Çene Altı Başörtü Bağlama

Çene Altı Bağlama

Dünya markalarının 2019 kreasyonlarında çene altı başörtü bağlama biçimlerine siz de mutlaka rastlayacaksınız. Hatta ve hatta erkek modasına bile bu görünümün yansıması tebessüm ettirdi. Ancak tesettür giyimde bizlerin geçmişten zaten alışkın olduğu bu görünümler, fenomen isimlerin kullanımlarıyla da akım haline gelecek gibi görünüyor. Şekle sokulmadan iğnesiz şekilde çene altından bağlanan eşarpların en sevilen kısmı da şüphesiz bu konforu olmalı.

Başörtüsü Üzeri Şapka

Nostaljik Bağlama

Çene altı bağlamalar gibi nostaljik görünümlerden birkaçı daha 2019’da karşımıza çıkıyor. Topuzsuz şekilde sıkı sıkıya bağlanan şalların üzerine kimi zaman kasketler kimi zaman fötr şapkalar kullanılıyor. Retro havasıyla özellikle fenomen isimler tarafından beğenilen bu görünümler, maalesef bir kesime ilham olurken bizim içinde bulunduğumuz diğer kesim ise eleştiriyor.

Topuzsuz Başörtüsü Bağlama

Topuzsuz Bağlama

Son yılların belki de en sevilen başörtü bağlama biçimleri topuzsuz bağlamalar oldu. Büyük topuzları, eşarpların içinde kat kat dolanan tülbentleri ve topuz tokalarını rafa kaldıran bu akım, gördüğü ilgiyi sonunda kadar hak ediyor. Konforlu olduğu kadar minimalist bir duruşa da sahip olan bu bağlama şekli 2019 kışından yazına kadar ve hatta gelecek sezonlarda etkisini kaybetmeden, bilakis yükselterek yıldızlaşmaya devam edecek gibi.

Tek Kat Şal Bağlama Modeli

Tek Kat Bağlama

Topuzsuz bağlama biçimleri kadar konforundan ödün vermeyen tek kat bağlamalar, özellikle şifon, krep ya da pamuk şallarla karşımıza çıkıyor. Bir ucu uzun bırakılarak boyun etrafından dolanan ve topuzsuz bağlanan bu görünüm, sportif tesekombinleri ikonik havaya çevirmek için birebir. Bu bağlama biçimleriyle kapüşonlu sweatleri ya da montları kullananlar hem oldukça cool hem de oldukça rahat bir kombine kavuşuyor.

Klasik Şal-Eşarp Bağlama

Klasik Bağlama

Çene altından iğnelenen eşarp ve şalların sıkı sıkıya enseden bağlanarak kullanılması, tesettürlü kadınlar arasında en yaygın olan görünümlerden. Risk almayı sevmeyen, minimalist görünümleriyle dikkat çekmeyen bu modeller ya da topuzsuz ya da yüksek olmayan küçük bir topuzla tercih ediliyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *