2017’nin Öne Çıkan Gelinlik Trendleri

2017’nin Öne Çıkan Gelinlik Trendleri

2017 Tesettür Gelinlik Modelleri

Gelinliğin modası olur mu, demeyin. Geçmişten günümüze modernleşen tasarımlar, büyülü dünyalar sunuyor. Stil sahibi gelinlerin masalını anlatan koleksiyonlar da klasiklerin dışına çıkarak taze ve zarif duruşu tasarlıyor.

2017’nin gelinlikleri romantik detaylar, abartılı kuyruklar, kat kat etekler, yalın hatlarla ışıltılı siluetleri işliyor. Öne çıkan gelinlik modellerini merceğimiz altına alırken sizler de bir kenara not almayı unutmayın. Bu trendler tesettürlü gelinlik arayışında olan gelin adaylarının da çok işine yarayacak…

Yalın Detaylar: Yıllar geçse de tutkusu asla eskimeyen yalın silüetler, gelinliğin kendine has saflığını ortaya koyuyor. Net kesimler, sakin modeller uçuş uçuş tül duvaklarla hayat buluyor. Kabarıklığı az etek modelleriyle, oldukça minimalist vurgular yapan tasarımlar, zaman zaman naif dantellerle yükseliyor.

2017 Tesettür Gelinlik Modelleri

Gösterişli Siluetler: 2017 sezonunun zirveye oturan gelinlik tasarımları, gösterişli modeller oluyor. Yeni neslin iddiasına ortak olan gelinlikler, yalın modellere meydan okuyor. Kat kat kabarık etekler, kocaman bel fiyonkları, abartılı kol detayları, abartılı işlemeler, volanlı etekler…

Pelerinler: Sezonun en dikkat çeken trendlerinden biri de pelerinler. Sizlerin de muhakkak seveceğini düşündüğümüz bu yüksek yıldızlı tasarımlar, bir masal prensesi edasına büründürüyor. Vücut hatlarını gizlemesiyle de muhafazakar çizgiye yaklaşan bu tasarımlar, tesettürlü kadınların ilgi odağı.

2017 Tesettür Gelinlik Modelleri

Uzun Kuyruklar: Upuzun kuyrukların ihtişamına hangimiz kapılmıyoruz ki? 2017 sezonunda bu büyülü havanın rüzgarı koleksiyonlarda esiyor. Normalden fazlasıyla uzun olan kuyruklar, ihtişam dozunu öne çıkarıyor. Kuyruklara eşlik eden taş işlemeler ve bolca dantel detaylar ise cabası.

Romantik Dantel ve Fırfırlar: Bir gelinlikte en çok aranan his, romantik duyguları canlandırması. Fransız güpürlerinin vurgulu tavırları, dantelin tutkulu oyunları gelinliklere bambaşka bir hava katıyor. Sezonun yükselenlerinden fırfırlar da 2017’de gelinliklere aşkla işlenecek.

2017 Tesettür Gelinlik Modelleri

Nakış İşlemeler: 2017 sezonunda trend olan nakış işlemeler, gelinliklere de transfer oluyor. Eteklere, kuyruklara ve dantellere gizlenen bu detay oldukça sevilecek.

2017 Tesettür Gelinlik Modelleri

Renkli Gelinlikler: 2017 İlkbahar – Yaz Gelinlik Koleksiyonlarında, beyaz gelinliklere rakip var. Pudra pembesi, buz mavisi, lila gibi pastel tonlar romantik gelinlerin yeni gözdesi oluyor. Beyaz ve kırık beyaz otoritesini sürdürürken en güçlü rakipi ise pembe oluyor. Sezonun hitlerinden olacak bu renk, yenilikçi gelinlerin tercihi olacak.

2017 Tesettür Gelinlik Modelleri

Uçuş Uçuş Tüller: 2017’nin yükselen gelinlik trendlerinden biri de tül vurgulu gelinlikler oluyor. Etekler üzerindeki kat kat tüller, upuuzun tül duvaklar bembeyaz mutlu br yolculuğa huzur katıyor. Tül kumaş üzerine detaylanan dantel, pul, payet ve taş işlemeleri ise günü daha özelleştiriyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir